ادمین اینستاگرام چه وظایفی دارد؟

به اشتراک گذاری

بطور کلی می‌توان گفت  وظایف ادمین اینستاگرام در جهت افزایش بازدهی  پیج بوده و می‌تواند درآمد پیج را نیز افزایش دهد. ادمین اینستاگرام با بهره‌گیری از تبلیغات و محتوای مناسب موجب جلب بیشتر کاربران شده و افزایش فالوور واقعی نیز کامنت و لایک محتوای پیج را افزایش دهد.
ادمین اینستاگرام باید به قوانین و الگوریتم‌های اینستاگرام در جهت انتشار محتوا توجه نماید که در ادامه مقاله به شرح کامل آن‌ها پرداخته شده است.

وظایف ادمین اینستاگرام چیست؟

ادمین اینستاگرام در واقع به معنای مدیر پیج اینستاگرام است که از وظایف ادمین اینستاگرام مدیریت پیج و نیز ارتقای آن می‌باشد. امروزه ادمین اینستا از شغل‌های پر درآمد محسوب شده که در صورتی که فرد بتواند به صورت اصولی و طبق قوانین موجب پیشرفت پیج شود از سود بالایی برخوردار خواهد شد.
از وظایف ادمین اینستاگرام این است که بتواند محتوای مناسب و کاربردی را در زمانی مناسب در پیج منتشر نماید تا موجب افزایش کاربران پیج شود و در نتیجه برند مورد نظر را به افراد بسیاری نمایش داده و از سوددهی بالایی برخوردار شود. ادمین می‌بایست به صورت مرتب محتواهای مناسب را در صفحه خود قرار دهد تا بتواند به صورت پاره وقت درآمدی مناسب را کسب نماید.
ادمین فضای مجازی نیازی به مهارت و کسب تخصص بالا ندارد اما می‌بایست آموزش‌هایی در این حوزه دریافت نمود تا به صورت حرفه‌ای و هدفمند مشتریان خود را پیدا کرد. ادمین اینستاگرام باید با صرف زمان کافی و به واسطه ابزارهای تولید محتوا و آنالیز پیج پست مناسب را انتشار دهد و نیز به پاسخگویی دایرکت و کامنت‌ها اقدام کند.
ترفندهای بسیاری توسط ادمین اینستاگرام می‌تواند بازدید از پست را بالا برده و موجب بهبود کسب و کار شود که برخی از این ترفندها شامل زمان مناسب جهت انتشار پست، محتوای به کار برده شده، شیوه تبلیغات و… می‌شود.

مختصری از کارهای ادمین اینستاگرام

وظایف ادمین اینستاگرام جهت مدیریت پیج شامل مواردی است که باید طبق روال منظم و اصولی انجام شود تا موجب بازدهی بالای پیج شود.
برخی از این وظایف به شرح زیر است:

 • ایجاد محتوای مناسب در پیج با بهره‌گیری از متون و تصاویر مناسب یا فیلم
 • حذف نمودن کامنت‌های نامناسب و یا نامرتبط
 • تعامل مناسب با کاربران و پاسخ به کامنت و واکنش‌های مردم
 • انتخاب کپشن مناسب و جلب کننده کاربر در پست اینستاگرام
 • استفاده از پروفایل مناسب
 • افزایش تعداد فالوور پیج
 • تسلط حدودی به زبان انگلیسی
 • قرار دادن منظم استوری مناسب در پیج
 • افزایش میزان لایک و کامنت پست‌ها
 • استفاده از خلاقیت و نوآوری در محتوا سازی پیج
 • تغییر پسورد و افزایش امنیت پیج جهت جلوگیری از هک شدن پیج
 • یادگیری روش‌‌های مناسب برای تبلیغات در پیج اینستاگرام

کارهای ادمین اینستاگرام

شرح کامل وظایف ادمین اینستاگرام

در ادامه به شرح کامل وظایف ادمین اینستاگرام می‌پردازیم:

تولید محتوای حرفه‌ای

ادمین اینستاگرام وظیفه دارد که همواره محتواهایی در پیج تولید نماید که به طور کامل یونیک بوده و کسی آن را قبلا در پیج خود منتشر نکرده باشد و ادمین پیج آن را به طور منحصر به فرد تولید نموده باشد. یک ادمین باید روش های تولید محتوای باکیفیت در اینستاگرام را بلد باشد.
محتوای پیج باید شامل ویدیو، متن و عکس‌های جلب کننده و مناسب باشد که این کار نیاز به آموزش و تجربه فراوان دارد. ادمین اینستاگرام باید با الگوریتم و قوانین اینستاگرام آشنا باشد و به واسطه خلاقیت و نگارش متون تاثیرگذار کاربران پیج را افزایش دهد.

افزایش تعداد فالوورهای واقعی پیج

از وظایف ادمین اینستاگرام که در افزایش درآمد پیج بسیار موثر است افزایش تعداد فالوورهای واقعی پیج اینستاگرام می‌باشد. فالوورهای فیک حالت روح دارند و فقط دارای جنبه نمایشی بوده و تعاملی با پیج برقرار نمی‌کنند.علاوه بر این، خرید فالوور فیک و غیرواقعی آسیب غیرقابل جبرانی به پیج وارد می‌کند.
یک ادمین خلاق می‌تواند با انتشار محتوای مناسب و جذاب و در زمانی مناسب موجب افزایش تعداد فالوورهای واقعی پیج و در نتیجه افزایش تعامل و سوددهی بالا برای پیج اینستاگرام شود. هر چه میزان فالوور پیج بیشتر باشد بازدید از محتوا و نیز تبادل تبلیغات محتوای پیج بیشتر خواهد شد.
استفاده از روش‌هایی از قبیل مسابقه و یا تبلیغ می‌تواند به افزایش فالوور کمک کند اما استفاده از برنامه‌های افزایش فالوور به علت بلاک شدن توسط اینستاگرام پیشنهاد نمی‌شود.

انتشار پست و استوری مناسب به صورت منظم

از مهم‌ترین وظیفه‌های ادمین اینستاگرام انتشار پست و استوری طبق قوانین اینستاگرام و در زمانی مناسب که کاربران زیادی آنلاین هستند می‌باشد.
ادمین باید برای انتشار پست و استوری دارای نظم و ترتیب خاصی باشد زیرا می تواند موجب افزایش نمایش پست و تبلیغات پیج شما توسط اینستاگرام به کاربران شود.
ادمین باید دارای قوانین خاصی برای انتشار منظم پست و استوری باشد به طور مثال برخی تنها در روزهای زوج و نیز در ساعاتی مشخص تبلیغات خود را در پیج به اشتراک می‌گذارند.

افزایش امنیت پیج و کاربران

از دیگر وظایف ادمین اینستاگرام حفظ امنیت پیج اینستاگرام و همچنین کاربران است که در این جهت باید ادمین از رمز قوی استفاده نموده که افراد و هکرها قابلیت دسترسی به آن را نداشته باشند.
برای ایجاد رمز مناسب می‌توان از افراد کار بلد کمک گرفت تا موجب بهبود امنیت پیج شود.
برای کمک به حفظ امنیت کاربران نیز ادمین باید کامنت‌های نا مناسب و یا مجادله را در زیر پست پاک نموده و تذکرات لازم را به آن‌ها بدهند.

افزایش تعامل و لایک و کامنت در پیج اینستاگرام

ادمین اینستاگرام می‌تواند به واسطه تولید پست و استوری با محتوای جذاب در پیج اینستاگرام به افزایش تعامل و نیز لایک و کامنت کمک کند زیرا فالوور بالا با لایک و کامنت کم در پیج ارزشی نخواهد داشت. او باید روشهای افزایش تعامل در استوری را بلد باشد.
ادمین می تواند با ایجاد چالش و مسابقه به افزایش لایک و کامنت کمک کند و در نتیجه موجب افزایش درآمد و سوددهی بالا از برند خود شود.
بالا بودن تعامل کاربران در پیج موجب به نمایش گذاشته شدن محتوای پیج به کاربران بیشتری توسط اینستاگرام خواهد شد و در نتیجه افراد بیشتری تمایل پیدا می کنند که از پیج شما برای تبلیغات خود استفاده نمایند.

هشتگ گذاری مناسب در کپشن پست اینستاگرام

استفاده از هشتگ‌های مناسب موجب افزایش فالوور و نیز لایک و کامنت‌های پست خواهد شد زیرا که هشتگ‌های کاربردی می تواند موجب جلب افراد بسیاری به پیج شما و نیز ورود آن‌ها به صفحه شما شود و در نتیجه درآمد ادمین نیز افزایش پیدا خواهد کرد.
هشتگ‌ گذاری در واقع بهترین روش تبلیغات و کارت ورود افراد بیشتری به پیج می‌باشد و یک ادمین اینستاگرام باید ابزارهای هشتگ گذاری در اینستاگرام را بشناسد.

برخورداری از روحیه انتقادپذیری

از دیگر وظایف ادمین اینستاگرام برخورداری از روحیه انتقادپذیر بالا می‌باشد زیرا که بهترین پست‌ها هم نیز دارای افرادی منتقد است و نظراتی منفی در کامنت دارد.
ادمین می تواند از انتقادهای درست به جهت پیشرفت پیج بهره بگیرد و در مقابل انتقادهای نادرست صبور باشد.

استفاده از هایلایت مناسب

ادمین اینستاگرام باید در قسمت هایلایت پیج از متون مناسب و کاربردی استفاده نماید زیرا کاربران جدید در هنگام ورود با اولین موردی که مواجه می‌شوند هایلایت پیج می باشد.
این قسمت باید متناسب با سلیقه مخاطبان و جامع و کاربردی باشد.
در نهایت…
با توجه به مطالب فوق نتیجه می‌گیریم که ادمین اینستاگرام دارای وظایفی است تا بتواند میزان بازدید را از پیج بالا برده و به واسطه افزایش کاربران بازدهی و سوددهی را بالا ببرد.
از وظایف ادمین اینستاگرام می توان به افزایش فالوور واقعی، افزایش تعامل با کاربران، هایلایت مناسب، کپشن و پروفایل مناسب، ایجاد محتوای حرفه‌ای، افزایش لایک و کامنت اینستاگرام و… اشاره نمود.

7 پاسخ

  1. سلام زهرا جان
   خیر، اما اگر آموزش اینستاگرام معین فرجی رو پیگیر باشید قطعا ادمین خوبی خواهید شد

 1. سلام
  ممنون واقعا
  من همیشه با اینکه میدونستم وظایف ادمین اینستاگرام چیه اما بازم روم نمیشد به کارفرما بگم که یسری کارها جزو وظایفم نیست و تو رودربایستی انجامشون میدادم…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به مشاوره فنی یا جلسه خصوصی با تیم آنالیز معین فرجی نیاز دارید ؟

به مشاوره فنی یا جلسه خصوصی با تیم آنالیز معین فرجی نیاز دارید ؟

مطالب اخیر