از کجا بفهمیم عکس اینستا سیو شده؟

به اشتراک گذاری

از کجا بفهمیم عکس اینستا سیو شده؟ آیا اصلاً می‌شود متوجه‌شد که عکس‌ها و پست‌های ما ذخیره شده‌اند؟ جواب این است که بله، در اینستاگرام، پست و استوری گذاشتن همانا و سیو شدن آن‌ها همانا! بسیاری از پست‌هایی که در شبکۀ اجتماعی اینستاگرام منتشر می‌شود، ذخیره می‌شوند.

خب، حال که می‌دانیم پست‌ها در اینستا ذخیره‌می‌شوند، چطور از تعداد سیوهای آن‌ها سر در بیاوریم؟ یا اصلاً از کجا بفهمیم عکس اینستا سیو شده؟ در این مقاله از آموزش اینستاگرام تخصصی، می‌خواهیم این موضوع را بررسی کنیم و آگاه شویم.

اینستاگرام و انتشار پست‌های مهم و ذخیره شدنی

برای این‌که بخواهیم به سوال‌هایی مانند “از کجا بفهمیم عکس اینستا سیو شده؟” پاسخ بدهیم، خوب است بدانیم که چه پست‌هایی ارزش سیو شدن دارند. برای این‌گونه سوال‌ها بایستی بدانید، افرادی که در اینستاگرام فعالیت دائمی دارند، و مدام در حال تولید و منتشر کردن پست‌های تازه هستند، آگاهی از این‌که چه پست‌هایی برای مخاطبان جذاب و دوست‌داشتنی است، می‌تواند بسیار اهمیت داشته باشد.

معمولاً میزان ارزش و محبوبیت پست‌های اینستاگرامی، با تعداد لایک‌ها، کامنت‌ها (نظرات)، و میزان سیو پست‌ها می‌سنجند. ذخیره‌شدن پست‌ها به‌وسیلۀ مخاطب‌ها، این پیام را برای ناشر محتوا دارد که محتوای پستش، برای مخاطبان مفید و یا جالب بوده که دوست داشتند، ذخیره کنند و آن را دوباره ببینند.

اما حالا می‌رسیم به همان پرسش اولیه، که از کجا بفهمیم عکس اینستا سیو شده؟ در واقع، چطور می‌توان متوجه کاربرانی شد که یک پست را ذخیره می‌کنند؟“پیشنهاد مطالعه: روش های دیدن استوری اینستاگرام بدون فهمیدن شخص مقابل”

از کجا بفهمیم عکس اینستا سیو شده؟

چگونه ببینیم چه کسی پست اینستاگرام شما را ذخیره کرده است؟ مهم نیست که یک حساب خصوصی دارید یا نه، پست‌ها و تصاویر شما می‌تواند به‌وسیلۀ هر کسی ذخیره شود. شما نمی‌دانید چه کسی این فعالیت را ذخیره کرده است یا در مورد چه چیزی بوده است.

با این حال، برای دانستن این‌که “از کجا بفهمیم عکس اینستا سیو شده؟”، راهی وجود دارد که ببینید چند نفر پست شما را ذخیره کرده‌اند. می‌توانید این اطلاعات را از طریق Insight (به فارسی: بینش پیشرفته) در حساب اینستاگرام خود مشاهده کنید.

اما، برای دسترسی به این ویژگی، باید حساب خود را به یک Business یا Creator ارتقا دهید.

چگونه به اکانت اینستاگرام بیزینس برویم؟

اگر سوالتان این است که از کجا بفهمیم عکس اینستا سیو شده؟، مراحل زیر را باید برای تغییر به یک حساب کاربری تجاری اینستاگرام دنبال کنید. این‌گونه در حساب کاربری شما، امکان مشاهدۀ ذخیره‌شدن پست‌ها وجود دارد. پس، برای جوابِ “از کجا بفهمیم عکس اینستا سیو شده؟” مراحل زیر را طی کنید:

1. به تنظیمات اینستاگرامخود بروید و Account (حساب) را انتخاب کنید.

2. اکنون، بین حساب تجاری (business) یا ایجاد کننده (creator) یکی را انتخاب کنید.

پس از این‌که حساب شخصی شما به یک حساب تجاری یا کریتور تبدیل و سوئیچ شد، می‌توانید نمایۀ حساب خود را در سمت راست در پایین مشاهده کنید. سپس، برای اینکه بدانید که از کجا بفهمیم عکس اینستا سیو شده؟ می‌توانید ابتدا پست‌های خود را مشاهده کنید. اکنون، می‌توانید با ضربه زدن روی آن، بررسی کنید که یک پست چند عدد ذخیره دارد.وقتی روی پست می‌زنید، ابتدا لود می‌شود، سپس، می‌توانید روی View Insight کلیک نمایید. جواب سوال “از کجا بفهمیم عکس اینستا سیو شده؟” در این گزینه نهفته است. این گزینه را در کنار تصویر یا ویدیوی خود خواهید دید. و اگر روی نماد نشانک آن کلیک کنید، تعداد اعداد ذخیره شده ظاهر می‌شود.خب، می‌بینید که عدد موجود در مجموعه، نشان‌دهندۀ تعداد دفعاتی است که پست شما ذخیره شده‌است. اما، شناسه‌های کاربری را که پست شما را ذخیره کرده‌اند، نشان نمی‌دهد.

امکان ذخیرۀ پست‌ها در اینستاگرام، یک راه عالی برای آرشیو کردن یک پست در اینستاگرام است تا بتوانید بعداً آن‌ها را مشاهده کنید. این‌که از کجا بفهمیم عکس اینستا سیو شده؟، با داشتن یک حساب تجاری یا تولید کننده ممکن است؛ که در بالا روش تبدیل آن گفته شد.

اگر یک حساب تجاری (بیزینس) یا سازنده (کریتور) دارید، می‌توانید از Insights  خود استفاده کنید تا ببینید چند نفر پست‌های شما را در اینستاگرام ذخیره کرده‌اند. در حالی که هیچ راهی برای دیدن اینکه چه کسی پست‌های شما را ذخیره کرده است، وجود ندارد، اما دانستن اینکه پست‌های شما، هر چند وقت یکبار ذخیره می‌شوند، می‌تواند مفید باشد“پیشنهاد مطالعه: آموزش نوشتن متن روی ویدئو در اینستاگرام”

3 مورد از چیزهایی که باید در مورد پست‌های اینستاگرام خود بدانید

در مورد اینکه پست اینستاگرام ما، بعد از انتشار، چه وضعیتی پیدا می‌کند و ما از کجا بفهمیم عکس اینستا سیو شده؟، مواردی هست که در زیر به تعدادی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

  1. در حالی که نمی‌توانید ببینید چه کسی پست‌های شما را ذخیره کرده است، می‌توانید برای فعال کردن گزینه “Insights” در زیر هر عکس یا پست ویدئو، به نمایۀ تجاری بروید.
  2. حساب‌های حرفه‌ای هم‌چنین، فقط برای جواب این سوال نیستند که “از کجا بفهمیم عکس اینستا سیو شده؟”؛ می‌توانند معیارهای دیگر را هم ببینند. از جمله این‌که چند نفر پست‌های شما را در استوری‌هایشان به اشتراک گذاشته‌اند.
  3. هم‌چنین، می‌توانید از فالوورهای خود بپرسید که چه کسی یک پست را در اینستاگرام ذخیره کرده است.

[“پیشنهاد مطالعه: چطور تاریخچه سرچ اینستاگرام را حذف کنیم؟”

آیا می توانید ببینید چه کسی پست های اینستاگرام شما را ذخیره کرده است؟

هیچ راهی برای مشاهدۀ اینکه کدام کاربران پست‌های اینستاگرام شما را ذخیره کرده‌اند، وجود ندارد. در حالی که داشتن یک حساب کسب وکار (بیزینس) یا ایجاد کننده (کریتور) می‌تواند معیارهایی، از جمله تعداد افرادی که پست‌های شما را ذخیره کرده و به اشتراک گذاشته‌اند را به شما نشان دهد، نمی‌توانید ببینید چه کسی پست‌های شما را ذخیره کرده یا به اشتراک گذاشته است.

اینسایت اینستاگرام، فقط می‌تواند راهگشای همان “از کجا بفهمیم عکس اینستا سیو شده؟” باشد.

اگر به دنبال جایگزینی هستید، تنها گزینۀ شما این است که از دنبال‌کنندگان خود بپرسید که آیا پست‌های شما را ذخیره کرده‌اند یا خیر. می‌توانید این کار را با ارسال یک استوری، ایجاد یک حلقه، یا حتی ایجاد یک پست جدید در اینستاگرام برای نظرسنجی از کاربران خود انجام دهید.

هیچ تضمینی وجود ندارد که شخصی یا افرادی که پست شما را ذخیره کرده‌اند، پاسخ دهند، اما به آن‌ها این امکان را می‌دهد که یک پیام مستقیم برای شما ارسال کنند.

از دنبال‌کنندگان خود بپرسید

فقط با دنبال‌کردن این روش ساده می‌توانید، متوجه شوید که چه کسی پست‌های شما را ذخیره کرده است. پس، باز هم، سوال این است که “از کجا بفهمیم عکس اینستا سیو شده؟”. یک روش، این است که این مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. پستی را که قصد دارید، دربارۀ سیو شدنش، از دنبال‌کنندگان خود بپرسید، انتخاب کنید.
  2. سپس، از آن پست اینستاگرامی خود، یک اسکرین‌شات بگیرید.
  3. بعد از آن، به فید اصلی اینستاگرام برگردید. حالا، روی نماد Home ضربه‌بزنید.

. سپس، برای ایجاد استوری اینستاگرام، روی نماد Stories در گوشۀ سمت چپ در بالا ضربه وارد کنید.

. و در ادامۀ مراحلِ اینکه “از کجا بفهمیم عکس اینستا سیو شده؟”، با کشیدن انگشت خود به سمت بالا، اسکرین شات پست اینستاگرامتان را پیدا کنید.. حالا، می‌توانید تصویر اسکرین شاتی را که گرفته‌اید، با ضربه‌زدن روی آن، به استوری خودتان اضافه کنید.

7. سپس، با ضربه زدن روی نماد متن استوری، پیامی را برای دنبال‌کنندگان و مخاطبان خود اضافه کنید و بپرسید چه کسی آن پست را ذخیره (سیو) کرده است. به‌عنوان مثال، می‌توانید، بنویسید” “لطفا آن‌هایی که این پست را سیو کرده‌اند، اعلام حضور کنند.” و یا “چه کسی، این پست را ذخیره کرده است.”.

8. متن را با استفاده از دو انگشت خود، جابه‌جا کرده و در جای درستی از استوری خود قرار دهید. اگر نیاز به تغییر فونت یا مدل قرارگیریش بود هم می‌توانید، تغییرش دهید.

9. وقتی کارتان تمام شد، روی Your Stories ضربه بزنید تا استوری اینستاگرام شما برای مخاطبان شما منتشر شود.

در نهایت، با طی مراحل گفته شده، برای رسیدن به جوابِ “از کجا بفهمیم عکس اینستا سیو شده؟”، دنبال کنندگان شما از طریق ریپلای زدن یه استوری شما و یک PM، به پرسش شما پاسخ می‌دهند.حالا می‌توانید با تپ کردن (ضربه زدن) روی داستان‌های خود (Your Stories)، استوری خود را برای فالوورهایتان منتشر کنید. و اگر آن‌ها به شما جواب بدهند، به‌صورت یک پیام مستقیم برای شما ظاهر می‌شود.

ببینید پست شما چندبار ذخیره شده است

همان‌طور که در بالا هم اشاره شد، ما وقتی می‌خواهیم بدانیم که کدام پست‌های ما در اینستا ذخیره شده و این‌که اصلاً “از کجا بفهمیم عکس اینستا سیو شده؟”، ابتدا لازم هست حساب شخصی‌مان را به حسابی تغییر بدهیم که برای Business یا Creator رایگان است. برای این منظور، باید به صفحۀ تنظیمات بروید.

سپس، گزینۀ Account را انتخاب کنید. حالا، این گزینه را خواهید داشت که به یک حساب تجاری یا یک حساب سازنده (کریتور) تغییر دهید. برای پایانِ عملیات “از کجا بفهمیم عکس اینستا سیو شده؟”، دستورالعمل‌هایی را که در بالا، در بند “چگونه به اکانت اینستاگرام بیزینس برویم؟” آمده است، دنبال کنید.

“پیشنهاد مطالعه: چطور تیک آبی اینستاگرام بگیریم؟”

آیا اینستاگرام هنگام ذخیرۀ یک عکس به شما اطلاع می‌دهد؟

خیر، وقتی پست شخصی را ذخیره می‌کنید، برنامۀ اینستاگرام، هیچ اعلانی را برای شما ارسال نمی‌کند. به هیمن دلیل، می‌توانید هر تعداد عکس را که دوست دارید ذخیره کنید و مجموعۀ عکس‌های سیو شدۀ خود را تا لبه پر کنید.

هویت و نام کاربریِ شخصی، که پست شما را ذخیره کرده است، فاش نمی‌شود. و هیچ‌راهی برای شناسایی شخصی که پست‌های شما را ذخیره می‌کند یا پست‌های دیگران را ذخیره می‌کند، وجود ندارد.

آیا کسی می‌تواند ببیند که آیا عکس خود را در اینستاگرام ذخیره می‌کنید؟

نه، هیچ‌کس نمی‌تواند. این امر، بر حریم خصوصی شما تأثیر نمی‌گذارد؛ چون وقتی پست خاصی را ذخیره می‌کنید، آنها نمی‌توانند هیچ یک از اطلاعات شخصی شما را ببینند.

کسانی که حساب تجاری دارند، فقط می‌توانند تعداد پست‌های ذخیره شده را از طریق اینسایت ببینند. اما، Insight  امکان به اشتراک گذاشتن اطلاعات شخصی در مورد کاربرانی که پست‌ها را ذخیره می‌کنند، وجود ندارد.

چون اینستاگرام، به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی، بر حفظ حریم خصوصی تاکید دارد. نام کاربری یا هویت کاربر را فاش نمی‌کند.

بنابراین، هیچ اطلاعات شخصی فاش نمی‌ شود. بنابراین، می‌توانید هر تعداد عکس را که دوست دارید، ذخیره کنید. و لازم نیست، نگران باشید که کسی آن‌ها را پیدا کندپیشنهاد مطالعه: روش های ریکاوری پیام های دایرکت اینستاگرام”

بنابراین، ما نمی‌توانیم ببینیم چه کسی پست اینستاگرام ما را ذخیره کرده است؟

همان‌طور که در بالا توضیح دادیم، خط مشی اینستاگرام، مانع از این می‌شود که متوجه شوید دقیقا چه کسی پست شما را ذخیره کرده است. قوانین اینستاگرام، سخت‌گیرانه و مشخص هستند.

بنابراین، کسانی که به آن دسترسی دارند می‌توانند هر تصویری را که به اشتراک می‌گذارید، به‌صورت ناشناس ذخیره کنند. و این تصاویر، بخشی از مجموعۀ عکس‌های اینستاگرام آن‌ها خواهد شد. و هرگز، نخواهید فهمید که کسی آنها را نجات داده است.

راه حل این مشکل هم، با نصب هیچ برنامۀ شخص ثالثی پیدا نمی‌شود. چون نمی‌توانید، بدانید چه کسی پست اینستاگرام شما را ذخیره کرده است. در حال حاضر هم، اپلیکیشنی وجود ندارد که بتواند شما را در این زمینه راهنمایی کند.

در نهایت…

حالا، امیدواریم که ویژگی ذخیرۀ پست اینستاگرام را درک کرده باشید و اکنون، بایستی مشخص باشد که هیچ کاری برای دیدن اینکه چه کسی پست اینستای شما را ذخیره کرده است، وجود ندارد. هم‌چنین، به خاطر داشته باشید که بسیاری از برنامه‌ها و اپلیکیشن‌های فیک و جعلی در اینترنت وجود دارند که ادعا می‌کنند این کار را انجام می‌دهند.

اما، آن‌ها برنامه‌های کلاهبرداری هستند. بنابراین، از آنها دوری کنید. خب، گمان می‌کنم دیگر نخواهید گفت “از کجا بفهمیم عکس اینستا سیو شده؟”. چون، در این مقاله، به طور کامل توضیح داده‌ایم.

4 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به مشاوره فنی یا جلسه خصوصی با تیم آنالیز معین فرجی نیاز دارید ؟

به مشاوره فنی یا جلسه خصوصی با تیم آنالیز معین فرجی نیاز دارید ؟

مطالب اخیر