بزرگترین دروغ اینستاگرام

به اشتراک گذاری

از زمان برخاستن شبکه‌های اجتماعی، جهان مدرن به یک فضای بی‌پایان از ارتباطات و امکانات دیجیتالی وارد شده است. این شبکه‌ها، به‌خصوص اینستاگرام که یکی از پرطرفدارترین آن‌هاست، نقش جدیدی در شکل‌دهی به فرهنگ جهانی و ارتباطات بین فردی بازی کرده‌اند. با این حال، روند تکاملی این شبکه‌ها و روش‌های عملکرد آن‌ها از موضوعاتی است که همواره به‌عنوان یک موضوع جذاب و مورد بررسی قرار گرفته است.

اما چیزی که مطرح است این است که آیا اینستاگرام و سایر شبکه‌های اجتماعی تنها به ارائه محتوا و امکانات بی‌نظیر خود برای کاربران اکتفا می‌کنند یا الگوریتم‌های پیچیده‌ای را نیز برای مدیریت محتوا و تجربه کاربری به‌کار می‌گیرند؟ این سوال اساسی به نقطه تفکر و بحث درباره عملکرد و شیوه فعالیت این شبکه‌ها مبدل شده است.

در این مقاله از آموزش اینستاگرام تخصصی با معین فرجی، به بررسی این سوال و یافتن پاسخی روشن و دقیق می‌پردازیم. اینکه آیا بزرگترین دروغ اینستاگرام نهایتاً محتواست یا اینکه در پس پرده‌ها الگوریتم‌هایی پنهان وجود دارند که تأثیر قابل توجهی بر نحوه نمایش محتوا و روند رشد کاربران دارند.

 

 

آیا الگوریتم اینستاگرام واقعا وجود دارد یا فقط محتوا مهم است؟

اینستاگرام در 3 می 2023 توسط آدام مرسری، مدیر اینستاگرام، در Instagram Ranking Explan… راجع به نحوه کارکرد الگوریتم اینستاگرام توضیحاتی داده است.

در این مقاله گفته شده یکی از چیزهایی که روی رنکینگ تاثیر میگذارد Information about the post هست.

یعنی اینکه اگر پست شما خیلی سریع لایک بگیرد هم خیلی تاثیر دارد، زمانی که پست پابلیش می‌شود و اینکه چه چیزی و مکانی به آن متصل شده یعنی لوکیشن و …

مهمترین عامل نتایج است. دقت کنید که چه کسانی در حال حاضر در اینستاگرام نتیجه میگیرند.

مهمترین الگوریتم های اینستاگرام

به نظر می‌رسد که الگوریتم اینستاگرام به صورت گسترده‌تری از عوامل مختلفی برای تعیین رتبه‌بندی پست‌ها استفاده می‌کند. این شامل عواملی مانند تعداد لایک‌ها، زمان انتشار پست، ارتباط با دیگر عناصر مانند لوکیشن و … می‌شود.

به طور کلی، درک اینکه چگونه الگوریتم اینستاگرام کار می‌کند، می‌تواند به افزایش اثربخشی استراتژی‌های محتوا و رویکردهای بازاریابی شما کمک کند. با این حال، باید توجه داشت که الگوریتم‌ها پیچیده و پویا هستند و ممکن است با گذشت زمان تغییر کنند. بنابراین، بهتر است که بهبود کیفیت محتوا و ارتباط با مخاطبان را در نظر بگیرید تا به طور مداوم نتایج مثبتی را برای حساب کاربری خود در اینستاگرام داشته باشید.

 

الگوریتم‌های اینستاگرام معمولاً به منظور بهبود تجربه کاربری و نمایش محتوای مناسب برای هر کاربر استفاده می‌شوند. الگوریتم‌های مهم اینستاگرام شامل موارد زیر می‌شوند:

 

الگوریتم مرتب‌سازی Feed (پیشنهاد محتوا):

این الگوریتم بر اساس فعالیت‌های کاربری هر شخص، ارتباطات، ترجیحات و علاقه‌های آنها، محتوایی را به کاربران پیشنهاد می‌دهد که احتمال بالایی دارد مورد علاقه آنها باشد.

 

الگوریتم Explore :

این الگوریتم به کاربران محتوای جدیدی را پیشنهاد می‌دهد که با توجه به علاقه‌هایشان ممکن است دوست داشته باشند، حتی اگر از کاربرانی باشند که آن را دنبال نمی‌کنند.

 

الگوریتم جستجو:

وقتی کاربران در اینستاگرام جستجو می‌کنند، الگوریتمی مشابه با الگوریتم Explore محتوای مرتبط را به آنها نمایش می‌دهد.

 

الگوریتم افزایش تعامل (Engagement):

این الگوریتم به دنبال پست‌هایی است که باعث تعامل بیشتر کاربران می‌شوند، مانند تعداد لایک‌ها، کامنت‌ها و اشتراک‌گذاری‌ها.

 

الگوریتم تشخیص محتوای نامناسب:

این الگوریتم‌ها برای تشخیص و حذف محتوای نامناسب مانند محتوای خشونت‌آمیز یا غیراخلاقی از جمله عکس‌های غیرمناسب استفاده می‌شوند.

 

این تنها چند الگوریتم اصلی هستند که اینستاگرام برای مدیریت محتوا و تجربه کاربری استفاده می‌کند، اما باید توجه داشت که این الگوریتم‌ها ممکن است به طور دوره‌ای تغییر کنند و الگوریتم‌های جدیدی معرفی شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به مشاوره فنی یا جلسه خصوصی با تیم آنالیز معین فرجی نیاز دارید ؟

به مشاوره فنی یا جلسه خصوصی با تیم آنالیز معین فرجی نیاز دارید ؟

مطالب اخیر