آموزش استوری گذاشتن حرفه‌ای در اینستاگرام

به اشتراک گذاری

[vc_row][vc_column][vc_column_text]آموزش صفر تا صد استوری اینستاگرام، برای شمایی که به‌دنبال رشدِ سریع در این پلتفرم هستید، یک ضرورت است. چگونگی و اصول استوری گذاشتن در اینستاگرام، نقش مهمی در پیش‌برد صفحة شما دارد. در این‌جا، سعی شده مقولة استوری در اینستاگرام، از همه‌جهت بررسی شود، تا با ترفندهای استوری اینستاگرام صفحة خود را رشد دهید.

بنابراین از شما دعوت می‌کنم همراهِ این نوشتار باشید، چون قرار است آموزش صفر تا صد استوری اینستاگرام را داشته باشیم. هم‌چنین سوالات مربوط به ترفندهای اینستاگرام دربارة این موضوع هم پاسخ داده می‌شود.

 

آموزش صفر تا صد استوری اینستاگرام                                                         

استوری در اینستاگرام، جایگاه ویژه‌ای دارد که در کنار بقیة ویژگی‌های این برنامه، باعث بازدید صفحه، تعامل کاربر و فروش می‌شود.

بنابراین آموزش استوری گذاشتن در اینستا یکی از آموزش‌های مهم محسوب می‌شود. به‌همین دلیل ابتدا خود استوری را معرفی می‌کنیم و بعد در ادامه، به نحوه و اصول استوری گذاشتن در اینستاگرام بپردازیم.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”17662″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

استوری اینستاگرام چیست؟

قبل از آن‌که بهترین آموزش صفر تا صد استوری اینستاگرام را بخوانیم، باید تعریفی از خود استوری داشته باشیم. استوری اینستاگرام که در لغت، به معنی “داستان” است، یک ویژگی درون‌برنامه ای است که به کاربران اجازه می‌دهد تا محتوای زودگذری را که به‌مدت 24 ساعت در دسترس است به اشتراک بگذارند.

رابط کاربری استوری در اینستاگرام، به‌نحوی است که استوری های اخیراً پست‌شده، با یک نوار قرمز رنگ، به‌دورِ تصویر نمایه کاربر (همان پروفایل صفحه) نشان داده می‌شوند.

در استوری، می‌توانید داستان‌ها و خاطرات خود را با دنبال‌کننده‌های خود به اشتراک بگذارید.

 

چگونه استوری بگذاریم؟  | آموزش استوری گذاشتن در اینستا

آموزش این‌که چگونه استوری بگذاریم، یکی از آموزش‌های مهم محسوب می‌شود، چون از سال 2021، بیش‌تر حضور کاربران، در استوری می‌گذرد.

برای آن‌که بدانیم چگونه استوری بگذاریم، ابتدا باید ببینیم برنامة اینستاگرام را به‌صورت فارسی نصب کرده‌ایم یا انگلیسی. وقتی اینستاگرام به زبان فارسی نصب شود، جایگاه استوری و ویژگی‌های دیگرِ اینستا، معکوسِ وقتی است که به زبان اصلی خود باشد.

حالا با توجه‌به زبان برنامه، مراحل استوری گذاشتن در اینستاگرام را شرح می‌دهیم و در ادامه، مرحله به مرحله، آموزش صفر تا صد استوری اینستاگرام را جلو می‌رویم.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”17663″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

دو حالت برای استوری گذاشتن در اینستاگرام

برای آن‌که بتوانید در صفحة خود، استوری بگذارید، دو حالت برای‌تان فراهم است، که هر دو آن‌ها در زیر آمده است:

 1. منتشر کردن یک پست در استوری
 2. منتشر کردن یک عکس یا ویدئو در استوری

 

چگونه یک پست را در استوری اینستاگرام خود به اشتراک بگذارید؟

آیا می‌دانستید که می‌توانید پست خود یا شخص دیگری را در استوری اینستاگرام خود به اشتراک بگذارید؟ البته این را بدانید که استوری گذاشتنِ پست شخصی دیگر، وقتی اتفاق میفتد که صفحة او در حالت عمومی باشد.

به‌نظر می‌آید توسعه‌دهندگانِ اینستاگرام می‌خواهند که به شما اجازه دهند هر چقدر که می‌خواهید محتوا را به اشتراک بگذارید. برای همین، به پست‌های صفحه‌های عمومی، اجازه اشتراک‌گذاری داده‌اند.

 

اشتراک گذاری پست اینستاگرام در استوری خود

اشتراک‌گذاری پست اینستاگرام در استوری اینستاگرام در مقایسه با اشتراک‌گذاری آن در فید شما آسان است. فید اینستاگرام همان بخش خانه یا Home است.

برنامه اینستاگرام را راه‌اندازی کنید و پستی را که می‌خواهید به اشتراک بگذارید پیدا کنید. روی دکمة “هواپیمای کاغذی” که در زیر پست ظاهر می شود ضربه بزنید. این، منوی “اشتراک‌گذاری” را راه اندازی می‌کند.

روی «افزودن پست به استوری خود» ضربه بزنید. در این مرحله، پست به‌صورت خودکار در قالب یک برچسب قابل تنظیم بارگذاری می‌شود.

در گوشه پایین سمت چپ، روی «داستان شما» یا «Your story» ضربه بزنید تا منتشر شود.

 

نکته:

به خاطر داشته باشید که وقتی روی داستان شما ضربه می‌زنید، پست به‌طور خودکار آپلود می‌شود. هیچ پنجره بازشوی تأییدی وجود ندارد، بنابراین اگر مطمئن نیستید که می‌خواهید آن را در استوری خود پست کنید تا همه ببینند، تا زمانی که آماده نشدید، روی دکمه «استوری» ضربه نزنید.

 

چطور عکس یا ویدیو در استوری بگذاریم؟

برای این‌که بدانیم چگونه استوری بگذاریم، بهتر است همه راه‌ها را امتحان کنیم. راه دیگر استوری گذاشتن، به اشتراک‌گذاریِ عکس یا ویدیوی موجود در گالری است. در آموزش صفر تا صد استوری اینستاگرام، به شما یاد خواهیم داد که چطور از این روش هم استوری‌های جذاب بسازید.

اینستاگرام را باز کنید و روی قسمت عکس پروفایل خود بزنید. در گوشة سمت چپ، در پایین، تصویری از گالریِ خود می‌بینید. روی آن بزنید و از بین پوشه‌های مختلف گالری، عکسی یا ویدیویی را انتخاب کنید و روی آن بزنید. حالا میتوانید آن Your story را بزنید.

 

نکته:

می‌توانید از چند عکس یا ویدیو برای استوری استفاده کنید و یک رشته‌استوری اینستاگرام بسازید. دربارة رشته استوری اینستاگرام در ادامة مقاله خواهیم گفت.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”17664″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

نقش ابزارهای استوری اینستاگرام در دیده شدن استوری

تا این‌جا یاد گرفتیم که از چه روش‌هایی می‌توان استوری گذاشت؛ اما آیا آموزش استوری گذاشتن در اینستا به‌همین سادگی است؟ یعنی یک تصویر یا ویدیو را منتشر کنید و تمام؟! اینستاگرام، برای افزایش تعامل در استوری، یکسری ابزار در آن قرار داده تا از آن‌ها استفاده کنید. به‌کارگیریِ درست از ابزارهای استوری، از ترفندهای استوری اینستاگرام است که در زودتر و بیش‌تر دیده شدن آن نقش دارد.

بنابراین سعی کنید از این ابزارها در زمان و جای مناسب استفاده کنید تا به نتیجة دلخواه خود دست یابید.

 

ابزارهای استوری اینستاگرام را بیش‌تر بشناسید!

همان‌طور که گفتیم، ابزارها و گزینه‌هایی برای زیبا و بهتر شدن استوری شما وجود دارد که در ادامه، مهم‌ترین‌شان را شرح می‌دهیم.

 • ابزار نوشتن

برای آموزش استوری گذاشتن در اینستا، ابتدایی‌ترین ابزاری که باید معرفی کرد ابزار creat است. اگر روی آن بزنید می‌توانید بنویسید و نیز رنگ صفحه را عوض کنید.

 • ابزار بومرنگ

افراید هستند که می‌پرسند چگونه استوری بگذاریم؟ جواب واضح است! وقتی ابزاری به نام Boomerang وجود دارد، می‌توان به‌آسانی یک استوری کوتاه ولی جذاب ساخت. به دلیل همین سادگی‌ش، طرفداران زیادی دارد.

 • ابزار layout یا همان چیدمان

با استفاده از layout به‌راحتی می‌توانید از یک استوریِ با دو عکس، سه، چهار و نه عکس منتشر کنید.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”17665″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]ابزارهایی هم هست که روی پستی که می‌خواهید استوری کنید، یا رشته استوری اینستاگرام خود، چه عکس، چه ویدئو اعمال می‌شود. گزینه های مختلفی در همان منو در بالای صفحه وجود دارد. برای یادگیری اصول استوری گذاشتن در اینستاگرام، شناخت این ابزارها و گزینه‌ها ضروری است:

 • ابزار تایپ یا همان Aa

این ابزار مثل ابزار نوشتن است. با زدن روی آن می‌توانید هر متنی را تایپ کنید. رنگ آن متن را تغییر دهید. فونت و نحوة نمایش متن (متحرک بودن یا نبودن) آن را انتخاب کنید.

یک زیرنویس روی عکس یا ویدیوی شما، یک راهِ عالی برای انتقال حس شخصی‌تان به استوری‌ شماست.

 • ابزار POLL

معمولا کاربران نظرسنجی را دوست دارند و از آن استقبال می‌کنند. در آموزش اینستاگرام برای کسب و کار، ابزار نظرسنجی، به‌راحتی می‌تواند افراد را به تعامل وادارد تا پاسخ منفی یا مثبت بدهند.

 • ابزار Question

اگر می‌خواهیم بدانیم چگونه استوری بگذاریم تا کاربر با ما ارتباط بگیرد، گاهی باید حرف‌های آن‌ها را بشنویم. این نیازمند این است که در استوری، از افراد بخواهیم که اگر سوالی یا سخنی با ما دارند بیان کنند. ابزار سوال، این امکان را فراهم می‌کند تا کاربران در قسمت سوال، حرف‌شان را بنویسند.

 • ابزار Quiz

در آموزش استوری گذاشتن در اینستا، از ابزار سوال کوتاه هم باید گفت. چون در آن یک سوال مطرح می‌شود و یکی از گزینه‌ها پاسخ درست است. این می‌تواند افراد را به کشف جواب صحیح ترغیب کند.

 • ابزار Ask a question

نمی‌شود آموزش صفر تا صد استوری اینستاگرام را نوشت اما از این ابزار پرکاربرد نگفت. در این‌جا شما یک سوال مطرح می‌کنید و از یک ایموجی در زیر آن استفاده می‌کنید. ایموجی شما حالتی را از عکس، عکس‌نوشته یا ویدیوی استوری شدة شما نشان می‌دهد و کاربران آن را به سمت راست می‌کشند.

 • و غیره

 

بهترین آموزش صفر تا صد استوری اینستاگرام را از کجا تهیه کنیم؟

اگر پیج کاری دارید یا صفحة شما در موضوع بلاگری هست، خوب می‌دانید که استوری چه نقشی در رشد شما دارد. بنابراین به‌دنبال اصول استوری گذاشتن در اینستاگرام هستید. بسیاری با ما ارتباط گرفتند که با توجه‌به آپدیت‌های اخیر اینستاگرام، ما دیگر، چگونه استوری بگذاریم؟ با این الگوریتم‌های جدید، استوری‌های ما چظور باید بازدید بگیرند؟

توصیة ما به شمایی که آموزش استوری گذاشتن در اینستا، برایت یک مشکل جدی شده، دوره استوری  پلاس معین فرجی است. چون ما این دغدغه شما را شناختیم و به‌دنبال بهترین آموزش صفر تا صد اینستاگرام، این دوره را طراحی کردیم.

 

آموزش تغییر فونت استوری اینستاگرام

هر چه استوری شما جذاب‌تر باشد، بیننده و کاربر صفحة شما، وقت بیش‌تری را بر روی آن می‌گذارد. گاهی تغییر فونت استوری می‌تواند به جذابیت آن کمک کند. در بخش ابزار نوشتن روی استوری، گزینه‌ای برای عوض کردن فونت هم وجود دارد که فونت‌های مختلفی در آن وجود دارد. از ترفندهای استوری اینستاگرام این است که به‌راحتی می‌توان فونت نوشتة روی استوری را تغییر داد و جانی تازه به آن بخشید.

 

تعریف رشته استوری | رشته استوری اینستاگرام چیست؟

رشته‌استوری، عبارتی است که چند وقتی هست زیاد می‌شنویم. در این آموزش صفر تا صد استوری اینستاگرام، لازم دیدیم این عبارت را هم توضیح دهیم.

شمایی که می‌پرسید چگونه استوری بگذارم، اول بهتر است بدانید که استوری یا داستان، برای روایت کردن است. به‌این معنی که اگر داستانی دارید که طولانی است یا نیاز به پرداخت بیش‌تر از دو استوری دارد، بهتر است آن را در یک مجموعه‌استوری  روایت و منتشر کنید. یکی از نکات آموزش استوری گذاشتن در اینستا همین است.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”17666″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

چرا استوری‌های اینستاگرام این‌قدر محبوب هستند؟

امروزه استوری اینستاگرام یکی از ویژگی‌هایی است که فوراً توجه بیننده را به خود جلب می‌کند. دلیل آن این است که داستان‌ها (استوری‌ها) روایت‌هایی هستند که در زمان واقعی آشکار می‌شوند و همه مشتاق هستند که نگاهی اجمالی به آن‌ها داشته باشند.

داستان‌های جدید در بالای صفحه ظاهر می‌شوند، جایی که در طول دوره ۲۴ساعته ارسال‌شان توجه زیادی را به خود جلب می‌کنند.

اهمیت ویژة این قسمت اینستاگرام، ما را برآن داشت تا آموزش صفر تا صد استوری اینستاگرام را برای‌تان بنویسیم.

 

یک نکته اساسی از اصول استوری گذاشتن در اینستاگرام

گاهی برای آن‌که بتوانید یک شوک یا تکانی به صفحة خود بدهید، لازم است حدود 20 – 24 ساعت، هیچ‌گونه استوری‌ای نگذارید. چگونه استوری بگذاریم تا بیش‌تر دیده شویم، جواب سادة دیگری هم دارد. آن هم این‌که، این بازه زمانی را به صفحه استراحت دهید، بعد از آن، گذاشتنِ استوری‌ها را از سر بگیرید.

این هم نکته‌ای دیگر بود از اصول استروی گذاشتن در اینستاگرام.

 

بعد از 24 ساعت استوری نگذاشتن، چه کنیم؟

از دیگر ترفندهای استوری اینستاگرام این است که پیش‎تر گفتیم؛ به‌مدت 20 تا 24 ساعت بدون استوری گذاشتنِ صفحه. اما بعد از 24 ساعت چه کنیم که بازدید برگردد؟

آموزش صفر تا صد استوری اینستاگرام، یک بخش و نکته ریز اما قوی دارد. آن هم این‌که، بعد از مدت زمان طولانی استوری نگذاشتن، بهتر است از در استوری اول، از ابزار POLL استفاده کنید.

در آموزش اصول استوری گذاشتن در اینستاگرام آموزش استوری گذاشتن در اینستا باید این را یادآور شویم که این نکته را تجربه ثابت کرده است.

 

دو سوال متداول:

 • چند استوری می توانم در اینستاگرام پست کنم؟

آیا شما هم می‌پرسید که چگونه استوری بگذاریم و روزی چند تا؟! پاسخ این است که شما می توانید حداکثر 100 کلیپ در یک روز در استوری اینستاگرام ارسال کنید.

 • آیا می توانید استوری اینستاگرام را به پست تبدیل کنید؟

بله، این کار که از ترفندهای استوری اینستاگرام است، به‌آسانی ممکن است. «داستان شما» یا «Your story» را باز کنید و روی «بیشتر» ضربه بزنید. حالا گزینة ” اشتراک گذاری به عنوان پست ” را انتخاب کنید.

 

 

جمع‌بندی:

اگر می‌خواهید آموزش اینستاگرام از صفر تا صد را بدانید، باید از بخش مهم استوری و رشته استوری هم غافل نشوید. چرا که در حال‌حاضر، بیش‌تر کاربران، بیش‌ترین اوقات خود را در استوری می‌گذرانند. بنابراین لازم و ضروری است که از ترفندهای ساخت استوری‌های جذاب و گیرا بهره ببرید و به نتایج دل‌خواه خود برسید.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

یک پاسخ

 1. استوری گذاشتن حرفه ای تو اینستاگرام میتونه بازدهی رو چند صد درصد ببرع بالا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به مشاوره فنی یا جلسه خصوصی با تیم آنالیز معین فرجی نیاز دارید ؟

به مشاوره فنی یا جلسه خصوصی با تیم آنالیز معین فرجی نیاز دارید ؟

مطالب اخیر