قوانین اینستاگرام در سال 2023

به اشتراک گذاری

]قوانین اینستاگرام 2023 را بدانید و پیج کاری خود را به‌روز رشد دهید. این، خواستِ هر صاحب کسب‌وکار و برندی است که در پلتفرم اینستاگرام، صفحه‌ای دارد. شما با به‌روزسانی خود در قوانین اینستاگرام برای پیج کاری خود، می‌توانید سریع‌تر از رقبای خود، با آپدیت‌های الگوریتم اینستاگرام 2023 همراه شوید.

الگوریتم اینستاگرام، یک اکولایزر فوق‌العاده است. فرقی نمی‌کند شما پر دنبال‌کننده‌ترین فرد در اینستا باشید، یا یک خالق و صاحب پیجی کوچک که تازه شروع کرده است؛ هر کاربر تحت تأثیر الگوریتم و قوانین اینستاگرام 2023 قرار می‌گیرد. این‌که شما چقدر خوب، این قوانین اینستاگرام برای پیج کاری خود را درک می‌کنید، برای موفقیت بازاریابی رسانه‌هیا اجتماعی شما ضروری است.

در این مقاله از آموزش اینستاگرام، می‌خواهیم توجه شما را به قوانین اینستاگرام در سال 2023 جلب کنیم. قطعاً این، همان چیزی است که به‌دنبال و جست‌وجوی آن، به این صفحه رسیدید. پس، تا انتهای این سفر، با ما باشید.

چرا دانستن قوانین اینستاگرام برای پیج کاری ضرورت دارد؟

در سال 2023، اینستاگرام هم‌چنان یکی از برجسته‌ترین بازیکنان در چشم‌انداز رسانه‌های اجتماعی است و دلیل خوبی هم دارد. از دسامبر 2021، اینستاگرام به 2 میلیارد کاربر فعال در سراسر جهان رسیده است. همین موضوع، کسب‌وکارهای مختلف را بر آن داشت تا از این فرصت پدید آمده، نهایت استفاده را ببرند.

قوانین اینستاگرام 2023 هم، مانند هر سال به کمک کسب‌وکارها و پیج‌های کریتور آمده، تا از این بستر، برای رشد و درآمد خود به خوبی استفاده کنند.

از آن‌جایی که اپلیکیشن‌ها و برنامه‌های جانبی متعددی، برای اینستا ساخته شده و بسیاری از کاربران، به سراغ آن‌ها می‌روند، این پلتفرم، تصمیم گرفت تا قوانینش را برای فعالیت کاربران، سخت‌گیرانه‌تر کند. طراحیِ بیش‌تر این قوانین اینستاگرام 2023، برای جلوگیری از کارِ ربات‌ها و یا فعالیت‌های اسپم است.

شما اگر به وب‌سایت یا خود اپلیکیشن اینستا رجوع کنید، بخشی را با عنوان Terms of Use می‌بینید، که همۀ قوانین اینستاگرام برای پیج کاری در آن شرح داده شده است.“پیشنهاد مطالعه: آموزش اینستاگرام از صفر تا صد | آپدیت 2023”

آیا تمام قوانین اینستاگرام 2023 در سایت و اپلیکیشن اینستا وجود دارد؟

درست است که در پاراگراف قبل، شما را به بخش “شرایط استفاده” سایت و اپلیکیشن اینستاگرام ارجاع دادیم، اما همۀ قوانین اینستاگرام برای پیج کاری و غیر کاری، در این بخش وجود ندارد. در واقع، اینستاگرام، قوانین نانوشته‌ای هم دارد که صحبتی از آن نمی‌کند. در ادامه، به چند مورد از قوانین اینستاگرام 2023 اشاره می‌کنیم.

5 مورد از قوانین اینستاگرام 2023

  1. کلمات ممنوعه اینستاگرام

در شبکه‌های اجتماعی، ما شاهد وضعِ قوانینی هستیم که برای جلوگیری از بروز مشکلات برای کاربران ایجاد شده‌اند. .در بستر اینستاگرام با بیش از دو میلیارد کاربر فعال روزانه، به‌خاطر شلوغی، قوانین اینستاگرام 2023، بیش‌تر و جدی‌تر شد. سخت‌گیری اینستاگرام بر روی کلمات، بیش‌تر شده است.

کلمات ممنوعه اینستاگرام، از آن دستورالعمل‌هایی است که اگر از آن‌ها استفاده شود، پیج خاطی را با مجازات اینستا مواجه می‌کند. شما به‌عنوان شخصی که کسب‌وکاری در اینستا دارید، احتمالاً از این نوع از قوانین اینستاگرام برای پیج کاری خود اطلاع ندارید.

اینستاگرام، با واژه‌هایی که شامل قلدری، صحبت‌های نفرت‌افکنی، نژادپرستی، و یا سوءاستفاده از شخص یا گروه و مذهبی باشد، مخالف است. طبق قوانین اینستاگرام 2023، شما اجازۀ به‌کار بردن عبارات و کلماتی که به خشونت، نفرت، یا هدف قرار دادن افراد خصوص بیانجامد، نخواهد داد.

این عبارات و واژه‌ها، ممکن است با گذشت زمان، و بنا بر تشخیص قوانین اینستاگرام برای پیج کاری و البته غیرکاری، کم یا زیاد بشوند. و ممکن است به‌طور مداوم، به‌روز رسانی شوند.

  1. محدودیت فالو آنفالو

یکی دیگر از مهم‌ترین قوانین اینستاگرام 2023، محدودیت فالو آنفالو در اینستاگرام  است. در آن شرایط استفاده و یا هیچ‌کجای قوانین اینستاگرام برای پیج کاری یا شخصی گفته نشده که شمای کاربر، چه تعداد محدودیت روزانه برای فالو کردن دارید؛ اما ما خودمان می‌دانیم که چنین محدودیتی هم وجود دارد. اگر به‌طور روزنه، یک تعدادی بیشتر را فالو یا آنفالو کنید. به‌وسیلۀ اینستا، محدود و یا اکشن بلاک می‌شوید.

شاید این موضوع، برای بسیاری از افراد، عجیب و غیرمنطقی بیاید؛ ولی اینستاگرام برای وضع چنین قوانینی، دلایل خودش را دارد و از نظر خودش، منطقی است. با این‌که در قوانین اینستاگرام 2023 نیامده که نعداد دقیق این محدودیت فالو آنفالو چه‌قدر است، ولی به‌صورت تجربی، این موضوع به‌دست می‌‌آید.

  1. محدودیت لایک

در مورد قانون و محدودیت لایک کردن هم باید همان چیزهایی را بگوییم که از محدودیت قوانین اینستاگرام 2023 دربارۀ فالو و آنفالو گفتیم. در واقع شما نمی‌توانید به صورت روزانه، تعداد زیادی از پست‌ها را لایک کنید؛ اینستاگرام به شما اجازه نمی‌دهد. همین را هم در قوانین اینستاگرام برای پیج کاری نمی‌بینید، اما تجربه نشان داده که نمی‌توان از یک حدی بیش‌تر، در اینستاگرام لایک کرد.

  1. هشتگ‌های ممنوعه

اگرچه استفاده از هشتگ‌ها می‌تواند دید شما را برای مخاطبان هدف شما افزایش دهد، اما باید بدانید که همۀ هشتگ‌ها برای شما مفید نیستند. استفاده از هشتگ‌های ممنوعه، برای بازاریابی خود در اینستاگرام می‌تواند شما را با مشکل جدی در این پلتفرم مواجه کند. به همین دلیل است که هنگام استفاده از این برچسب‌ها باید بیشتر مراقب باشید. در قوانین اینستاگرام 2023 هم، توجه به این هشتگ‌ها دیده می‌شود.

اشکالی ندارد که همۀ هشتگ‌های ممنوعه را ندانید. آن‌ها زیاد هستند. برای اطمینان از این‌که از هشتگ‌های مناسب استفاده می‌کنید، تحقیق کنید. ابتدا فهرستی از هشتگ‌هایی که به احتمال زیاد می‌خواهید برای پست‌های خود استفاده کنید، تهیه کنید. سپس، مواردی را که برای مخاطب شما بی‌ربط هستند، خط بکشید. از استفاده از ایموجی‌ها به‌عنوان هشتگ صرف‌نظر کنید، چون آنها به‌خوبی برای کسب‌وکار شما صحبت نمی‌کنند و کارکرد ندارند. در نهایت، وقت خود را صرف بررسی هر هشتگی کنید که در لیست خود دارید، تا بدانید ممنوع است یا خیر.

برای انجام این کار، هشتگ را در کادر جستجوی اینستاگرام تایپ کنید و اگر “نتیجه‌ای یافت نشد” را دریافت کردید، می‌توانید آن هشتگ را خط بزنید. احتمالاً، طبق قوانین اینستاگرام برای پیج کاری و غیر کاری، ممنوع است و بهتر است از آن دوری کنید.

  1. قانون کپی رایت

در هر زمینه‌ای، همیشه بهتر است از نقض قوانین کپی رایت دوری کنید و همین امر، در مورد صفحۀ کسب‌وکار اینستاگرام شما هم صدق می‌کند. هم‌چنین،قانون کپی‌رایت، یکی از مواردی است که قبل از ساخت حساب کاربری، در شرایط و ضوابط ذکر شده است.

به‌عنوان کاربر اینستا، مراقب هر موسیقیِ پس زمینه‌ای که برای ویدیوی خود استفاده می‌کنید، باشید. اگر آن موسقی، به‌وسیلۀ اینستاگرام، مجاز نباشد، بلافاصله پست یا استوری شما حذف می‌شود. در بعضی موارد، اصلاً نمی‌توانید ویدیو را پست کنید. پس، توجه داشته باشید که اینستاگرام، کاربران را به دلیل نقض کپی رایت مسدود می‌کند. بنابراین، برای جلوگیری از این وضعیت، همیشه قوانین کپی رایت را رعایت کنید.“پیشنهاد مطالعه: صفر تا صد فروش در اینستاگرام”

قوانین اینستاگرام برای پیج کاری را جدی بگیرید!

اینستاگرام، به‌عنوان یک رسانۀ اجتماعی بزرگ و پرمخاطب، قوانین سفت و سختی را در مورد محتواها و نحوۀ انتشار آن‌ها دارد و خیلی سریع و بدون چشم‌پوشی، با هر نقض قانونی برخورد می‌کند. انتشار محتواهایی که قوانین اینستاگرام را نقض می‌کنند، می‌تواند عواقبی مانند حذف پست، تا بسته شدن صفحه را برای کاربر به همراه داشته باشد.

بنابراین، توجه به قوانین اینستاگرام 2023 را جدی بگیرید. این قوانین در اینستا، شامل انتشار تصاویر خشونت‌آمیز، ترویج خشونت، تصاویر برهنه، توهین به اشخاص و یا گروه‌های گوناگون جامعه، تبلیغ خودکشی، عدم رعایت قوانین کپی رایت (مخصوصاً آهنگ) و … می‌شود.

در نهایت…

خب، چیزی که از نگاه شما گذشت، مواردی از قوانین اینستاگرام 2023 بود که شما باید بدانید. کافیست، در این زمینه‌ها یک اشتباه کوچک مرتکب شوید، تا تمام تلاش و سرمایه‌ای را که برای رشد کسب‌وکار اینستاگرامی خود هزینه کرده‌اید، نابود شود.

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به مشاوره فنی یا جلسه خصوصی با تیم آنالیز معین فرجی نیاز دارید ؟

به مشاوره فنی یا جلسه خصوصی با تیم آنالیز معین فرجی نیاز دارید ؟

مطالب اخیر