چطور تاریخچه سرچ اینستاگرام را حذف کنیم؟

به اشتراک گذاری

[vc_row][vc_column][vc_column_text]ریست صفحه سرچ اینستاگرام چگونه است؟ حذف جستجوی اینستاگرام را چطور انجام دهیم؟ آیا در موقع استفاده از رسانۀ اجتماعی اینستاگرام، این سوال‌ها برای شما هم پیش آمده‎است؟

همۀ سایت‌های شبکه‌های اجتماعی، از جمله اینستاگرام و حتی سایر سایت‌ها، فعالیت کاربران را در داخل سایت ثبت می‌کنند. آنها از این داده‌ها برای موارد مختلف استفاده می‌کنند. بنابراین، چطور تاریخچه سرچ اینستاگرام را حذف کنیم؟

اینکه آنها را حذف کنید یا نه تاثیری در شما ندارد، اما اگر می‌خواهید ریست صفحۀ سرچ اینستاگرام خود را انجام دهید و با خود می‌گویید، چطور تاریخچه سرچ اینستاگرام را حذف کنیم، ما، در این بخش از آموزش اینستاگرام، روش‌های حذف تاریخچه اینستاگرام را به شما می‌گوییم.

 [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”17935″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

ویژگی تاریخچه جستجوی اینستاگرام چیست؟

قبل از این‌که از ریست صفحه سرچ اینستاگرام بگوییم، بهتر است از ویژگی تاریخچه جستجوی اینستاگرام بگوییم. اینستاگرام، داده‌ها را جمع‌آوری می‌کند. به‌عنوان مثال، کاربران به چه چیزی علاقه‌مند هستند، از چه بخش‌هایی بیشتر استفاده می‌کنند. علاوه‌براین، آنها معمولاً از این داده‌ها برای اهداف تبلیغاتی استفاده می‌کنند. اینستاگرام، تمام جستجوهایی را که انجام داده‌اید، ذخیره می‌کند و می‌توانید داده‌های قدیمی را در قسمت جستجو مشاهده کنید.

در مورد یادگیری آخرین تغییرات ایستاگرام الگوریتم‌هایش، می‌توانید آموزش اینستاگرام از صفر تا صد را از ما دریافت کنید.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][cz_button title=”حتماً بخوانید: چطور اینستاگرام خود را دی اکتیو کنیم؟” btn_position=”cz_btn_center” id=”cz_35172″ cz_button=”” link=”url:https%3A%2F%2Fmoeinfaraji.ir%2Fhow-to-deactivate-our-instagram%2F” sk_button=”font-size:18px;color:#000000;”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_empty_space height=”52px”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

چطور تاریخچه سرچ اینستاگرام را حذف کنیم؟

در این بخش از مقالۀ “چطور تاریخچه سرچ اینستاگرام را حذف کنیم؟”، پنج مرحلۀ آسان برای حذف آسان جستجوهای اینستاگرام وجود دارد: برنامۀ اینستاگرام خود را باز کنید. به صفحۀ پروفایل خود بروید. روی نماد تنظیمات ضربه بزنید. “حریم خصوصی و امنیت” را انتخاب کنید.

برای ریست صفحه سرچ اینستاگرام خود، به پایین بروید و گزینۀ «حذف سابقه جستجو» را پیدا کنید. از آنجا، به سادگی درخواست‌های خود را حذف کنید.

اما حتی اگر داده‌ها را حذف کنید، هم‌چنان می‌توانید این کاربران را در بخش «افرادی که ممکن است بشناسید» ببینید. اگر بخواهیم آن‌ها را حذف کنید، و بخواهیم بدانیم با چه روش بهتری، و چطور تاریخچه سرچ اینستاگرام را حذف کنیم، در اپلیکیشن اینستاگرام، وارد قسمت «جستجو» در بالا می‌شویم و با توجه‌به داده‌های جمع‌آوری‌شده، پیشنهادات روزمرۀ اینستاگرام را مشاهده خواهیم کرد. ما نمی‌توانیم کار زیادی در مورد آنها انجام دهیم.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][cz_button title=”حتماً بخوانید: آموزش کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام” btn_position=”cz_btn_center” id=”cz_24171″ cz_button=”” link=”url:https%3A%2F%2Fmoeinfaraji.ir%2Freduce-instagram-data-usage%2F” sk_button=”font-size:18px;color:#000000;”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_empty_space height=”52px”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

چرا باید تاریخچه جستجوی اینستاگرام خود را حذف کنم؟

این جستجوهایی که در اینستاگرام دارید، به شما آسیبی نمی رساند. اگر به‌تازگی، وارد اینستاگرام شده‌اید، نمی‌خواهید آنها در کنار شخص دیگری ظاهر شوند، و می‌خواهید ریست صفحه سرچ اینستاگرام را یاد بگیرید، می‌توانید جستجوهای گذشته را حذف کنید.

حتی اگر آن را حذف نکنید، تأثیر مثبت یا منفی روی حساب‌کاربری شما ندارد. اگر از اینستاگرام در کنار دوست دختر یا دوست پسر خود استفاده می‌کنید، حذف این جستجوها و در واقع، ریست صفحه سرچ اینستاگرام شما، گاهی‌اوقات می‌تواند کمی خطرناک باشد. هم‌چنین، از حریم خصوصی کاربر حساب شما محافظت می‌کند.

 

در این قسمت از مقالۀ “چطور تاریخچه سرچ اینستاگرام را حذف کنیم؟”، از دو طریق، ریست صفحه سرچ اینستاگرام را بیان می‌کنیم:

 

چگونه تاریخچه جستجوی اینستاگرام را در موبایل پاک کنیم؟ | ریست صفحه سرچ اینستاگرام در موبایل

در برنامۀ اینستاگرامی که در همۀ دستگاه‌های تلفن‌همراه با سیستم عامل‌های اندروید، iOS و ویندوز استفاده می‌کنید، می‌توانید عملیات ریست صفحه سرچ اینستاگرام را انجام دهید. پس، دیگر نپرسید چطور تاریخچه سرچ اینستاگرام خود حذف کنیم! چون برایش راه‌حل وجود دارد. پس اگر می‌خواهید تاریخچه جستجوهای خود را حذف کنید، می‌توانید.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”17936″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]خب، برای آنها که می‌گویند چطور تاریخچه سرچ اینستاگرام را حذف کنیم؟ بگوییم که، باید این مسیر را دنبال کنید: تنظیمات -> حریم خصوصی و امنیت -> حذف سابقه جستجو، و تمام! ریست صفحه سرچ اینستاگرام شما انجام شد. فرآیندهای همۀ دستگاه‌های تلفن‌همراه، یکسان است.

شما به‌راحتی می‌توانید این پاکسازی‌ها را در چند مرحله انجام دهید. این را فراموش نکنید: وقتی جستجوی جدیدی انجام می‌دهید، این جستجوها دوباره ذخیره می‌شوند.

وقتی وارد بخش جستجو می‌شوید، افرادی که جستجو کرده‌اید، همیشه در بالای صفحه ظاهر می‌شوند. حتی اگر سابقۀ جستجو را حذف کنید، تا زمانی که آنها را حذف نکنید، پاک نمی‌شود. پس، این نکته را هم وقتی می‌پرسید چطور تاریخچه سرچ اینستاگرام را حذف کنیم، در نظر داشته باشید.

 

چگونه تاریخچه جستجوی اینستاگرام را در سایت پاک کنیم؟ | ریست صفحه سرچ اینستاگرام در سایت

این، واقعیت است که برای ریست صفحۀ سرچ اینستاگرام، تفاوت زیادی بین وبسایت و برنامه وجود ندارد؛ فقط چند لینک مختلف برای ورود. باید کمی بیشتر روی وب کلیک کنیم.

  • وارد وبسایت com شده و و وارد حساب‌کاربری خود می‌شویم.
  • روی نماد تنظیمات ضربه می‌زنیم؛ در گوشۀ سمت راست بالای مرورگر شما قرار دارد.
  • روی “Account Data” کلیک می‌کنیم، سپس مستقیماً به “View Account Data” می‌رویم.
  • پس از آن، برای اینکه به ادامۀ جوابِ چطور تاریخچه سرچ اینستاگرام را حذف کنیم برسیم، باید به «فعالیت‌های حساب» برویم و «مشاهده سابقه جستجو» را انتخاب کنیم. از آنجا، به‌راحتی می‌توانیم سابقه جستجوی خود را حذف کنیم. به‌همین ترتیب، می‌توانیم با ضربه‌زدن بر روی نماد “X” در بخش جستجو، کاربران را حذف کنیم.

متأسفانه، حتی اگر سابقۀ جستجوی خود را حذف کنیم، آن پیشنهادات، هم‌چنان در بخش جستجو ظاهر می‌شوند. بنابراین باید به‌صورت دستی، آن پیشنهادات را حذف کنیم.

 

در نهایت…

مقاله‌ای که خواندید، دربارۀ این بود که چگونه تاریخچه جستجوی اینستاگرام را پاک کنید. برای اینکه ریست صفحه سرچ اینستاگرام را انجام دهید، می‌توانید هم از طریق موبایل اقدام کنید، و هم از طریق سایت اینستاگرام. اگر سوالی دارید که در بخش بعدیف یعنی سوالات متداول نیامده، در بخش نظرات، با ما در میان بگذارید.

 

سوالات متداول

  • آیا اینستاگرام، به‌طور خودکار سابقۀ جستجوی شما را پاک می‌کند؟

اینستاگرام، تاریخچه جستجوی کاربران را به‌تنهایی پاک نمی‌کند. کاربران در صورت تمایل می‌توانند سابقۀ جستجوی خود را پاک کنند.

  • چرا تاریخچه جستجوی اینستاگرام من همچنان پاک می‌شود؟

ممکن است شخص دیگری به حساب شما دسترسی داشته باشد، و اگر به مواردی در حساب اینستاگرام شما نگاه کرده‌باشد، ممکن است تاریخچه جستجو را پاک کرده‌باشد تا ردی از خود باقی نگذارد.

  • چگونه حرف اول را در اینستاگرام حذف کنیم؟

پیشنهادات حرف اول بر اساس سابقۀ جستجوی شما ایجاد می‌شود، بنابراین، وقتی سابقۀ جستجوی خود را پاک می‌کنید، آنها هم حذف می‌شوند.

  • چگونه می‌توانم تاریخچه مرور خود را در اینستاگرام ببینم؟

شما می‌توانید با رفتن به تنظیمات، حریم خصوصی و امنیت خود، مشاهده داده‌های حساب و کلیک بر روی مشاهده همه در زیر سابقۀ جستجوی خود، به سابقۀ مرور خود دسترسی داشته باشید.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به مشاوره فنی یا جلسه خصوصی با تیم آنالیز معین فرجی نیاز دارید ؟

به مشاوره فنی یا جلسه خصوصی با تیم آنالیز معین فرجی نیاز دارید ؟

مطالب اخیر