روش های ریکاوری پیام های دایرکت اینستاگرام

به اشتراک گذاری

[vc_row][vc_column][vc_column_text]روش های ریکاوری پیام های حذف‌شده را جست‌جو کرده‌اید؟ احتمالاً پیام‌های اینستاگرام‌تان را از دست‌ داده‌اید! احتمالاً آنها پیام‌های مهمی بودند، یا شاید هم، اما شما نمی‌خواهید برای همیشه آنها را از دست بدهید. بسیاری از کاربران این شبکۀ اجتماعی هستند که با این وضعیت مواجه شده‌اند و همین سوال (روش های ریکاوری پیام های دایرکت اینستاگرام ) را از خود می‌پرسند.

حقیقت این است که راه‌های مختلفی برای بازیابی پیام‌های دایرکت حذف‌شده در اینستاگرام وجود دارد، پس آرام باشید و وحشت نکنید؛ چون این موضوع، راه‌حل دارد. و ما در این قسمت از آموزش اینستاگرام دربارۀ این روش های ریکاوری پیام های حذف شده صحبت خواهیم کرد.

 

فهرست مطالب

 • 3 دلیل حذف پیام های دایرکت اینستاگرام
 • آیا می‌توانید پیام‌های پاک شدۀ اینستاگرام را بازیابی کنید؟
 • چگونه پیام های پاک شدۀ اینستاگرام را بازیابی کنیم؟
 1. اطلاعات اینستاگرام را درخواست کنید
 2. با یک حساب فیس‌بوک متصل
 3. از داده‌های حساب اندروید
 4. FoneLab برای موبایل‌های آیفون
 5. از گیرندگان درخواست کنید که این پیام‌ها را فوروارد کنند
 • چرا مردم می‌خواهند پیام های پاک شدۀ اینستاگرام را بازیابی کنند؟
 • چگونه پیام های حذف شده را در اینستاگرام ببینیم؟
 • چگونه می‌توانم از یک چت حذف‌شده در اینستاگرام بک‌آپ بگیرم؟
 • سوالات متداول در مورد روش های ریکاوری پیام های حذف شده در اینستاگرام

 

3 دلیل حذف پیام های دایرکت اینستاگرام

اگر کاربر اینستاگرام هستید، مطمئناً از عملکرد پیام استفاده کرده‌اید، که هم برای اندروید و هم برای آیفون در دسترس است. اما گاهی‌اوقات، این پیام‌ها بدون هیچ‌دلیل مشخصی ناپدید می‌شوند. اصلاً چرا این اتفاق میفتد که ما را به سمت روش های ریکاوری پیام های دایرکت اینستاگرام می‌برد؟ اینها دلایل اصلی هستند:

 

 • به‌طور تصادفی، گزینۀ حذف را فشار دادید، پس از آن، تمام پیام‌های هرزنامه و سایر داده‌ها پاک می‌شوند.
 • به‌خاطر یکویروس
 • بازیابی تنظیمات کارخانه در گوشی اندروید

 

قبل از رفتن به سراغ راهکارها، توضیح یک نکته ضروری است: پیام های دایرکت اینستاگرام در شبکه ذخیره نمی‌شوند، یعنی در هیچ یک از سرورهای آن ثبت نمی‌شوند. این پیام ها در عوض در حافظه دستگاه شما ذخیره می شوند. پنج روش برای بازیابی پیام های حذف شده اینستاگرام وجود دارد :

 

آیا می‌توانید پیام های پاک شدۀ اینستاگرام را بازیابی کنید؟

اگر از کاربران پرشور اینستاگرام هستید، احتمالاً به‌خوبی می‌دانید که وقتی پیامی را حذف می‌کنید، برای همیشه از بین می‌رود. یا حداقل، این چیزی است که ما فکر می‌کردیم. به‌تازگی، اینستاگرام قابلیت جدیدی به نام «دانلود داده» را ارائه کرده است که به کاربران امکان می‌دهد پیام های پاک شده را بازیابی کنند. البته، این، یکی از روش های ریکاوری پیام های حذف شده است.

این ویژگی جدید برای بسیاری از کاربران، مورد استقبال قرار گرفته است. چون آنها را قادر می‌سازد پیام‌ها یا پیام‌هایی را که به‌طور تصادفی حذف شده‌اند، بازیابی کنند که بعداً از حذف آن‌ها پشیمان و ناراحت شدیم.

با این حال، محدودیت‌هایی برای این ویژگی جدید وجود داد. به‌عنوان مثال، فقط می‌توانید پیام‌های حذف‌شده در 24 ساعت گذشته را بازیابی کنید. بنابراین، در چنین روشی از روش های ریکاوری پیام های دایرکت اینستاگرام، اگر پیامی قدیمی‌تر از آن را حذف کنید، شانسی ندارید.

علاوه‌براین، این ویژگی، فقط برای پیام‌های یک‌به‌یک در دسترس است، نه پیام‌های گروهی. به‌طور کلی، این ویژگی جدید اینستاگرام، یک افزودنیِ مفید است، اما به‌عنوان یکی از روش های ریکاوری پیام های حذف شده، کامل نیست.

 

چگونه پیام های پاک شدۀ اینستاگرام را بازیابی کنیم؟

پیام های پاک شدۀ اینستاگرام و DM های ناپدید شده، احتمالاً، بزرگ‌ترین و رایج‌ترین مشکلاتی هستند که کاربران اینستاگرام با آن مواجه هستند. فرض کنید پیامی را در اینستاگرام حذف کرده‌اید و به‌نظر نمی‌رسد که آن را پیدا کنید. در این صورت، این راهنما در این‌جا آمده است تا چند راه ممکن را به‌عنوان روش های ریکاوری پیام های حذف شده در اینستاگرام شما پوشش دهد.

 

1. اطلاعات اینستاگرام را درخواست کنید

داده‌های اینستاگرام، رایج‌ترین روش برای بازیابی پیام های پاک شده است. اگرچه می‌توان پیام های حذف شده در برنامه را برگرداند اما آنها را از طریق ایمیل ارسال می‌کند. در اینجا نحوۀ درخواست دادۀ اینستاگرام برای بازیابی پیام های حذف شده آمده است.

 • اینستاگرام را باز کنید.
 • روی آواتار نمایه کلیک کنید وفعالیت خود (Your Activity) را انتخاب کنید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”17879″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

 • روی دانلود اطلاعات خود ضربه بزنید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”17880″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

 • روی Request Download کلیک کنید و رمز عبور خود را وارد نمایید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”17881″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]پس از دریافت ایمیل، فایل دانلودشده را اکسترکت کنید، ” دانلود اطلاعات ” را انتخاب کنید و به پوشۀ پیام‌ها بروید. حالا، در این روش از روش های ریکاوری پیام های دایرکت اینستاگرام، یک آرشیو از چت‌های بازیابی‌شدۀ شما وجود دارد! فایل ‘messages.jason’ را با یک ویرایش‌گر متن یا سایر برنامه‌های سازگاری که دارید باز کنید.

توجه: به‌طور معمول، اینستاگرام این داده‌ها را ظرف 14 روز برای شما جمع‌آوری و ارسال می‌کند و شما فقط می‌توانید هر چهار روز، یک فایل درخواست دهید.

 

2. بازیابی پیام های حذف شدۀ اینستاگرام از طریق یک حساب فیسبوک متصل

متا، مالک فیس‌بوک و اینستاگرام است که به کاربران اجازه می‌دهد تا به‌راحتی اکانت‌های اینستاگرام و فیس‌بوک خود را به‌هم متصل کنند. پس از پیوند هر دو حساب، می‌توانید DMهای اینستاگرام را در صندوق ورودی فیس‌بوک خود جستجو کنید.

 • وارد حساب فیسبوک خود شوید و مطمئن شوید که برنامۀ مسنجر نصب شده است.
 • روی برنامۀ مسنجر در سمت راست بالا ضربه بزنید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”17882″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]پیام‌های حذف‌شده IG را جستجو کنید.

توجه: اگر اکانت فیسبوک به اینستاگرام مرتبط نباشد، پیام های حذف شدۀ اینستاگرام قابل‌بازیابی نیستند.

 

3. از داده‌های حساب (اندروید)

اگر همه موارد بالا به‌عنوان روش های ریکاوری پیام های حذف شده کار نکرد، هنوز یک گزینه باقی می‌ماند: Android Data Recovery . نرم‌افزاری که بدیهی است که تنها در صورتی به شما کمک می‌کند که دستگاه اندرویدی داشته باشید.

یک ابزار بازیابیِ موثر، که یکی از روش های ریکاوری پیام های دایرکت اینستاگرام است که به شما کمک می‌کند تا انواع داده‌های از دست‌رفته را نجات دهید: مخاطبان، عکس‌ها و فیلم‌ها، پیام‌های متنی، فایل‌های صوتی و غیره. البته می‌توان از آن برای بازیابی پیام های دایرکت اینستاگرام هم استفاده کرد.

 

مراحلی که باید در این روش از روش های ریکاوری پیام های حذف شده در اینستاگرام دنبال کرد:

 1. نرم افزار Android Data Recovery را در رایانۀ شخصی خود راه‌اندازی کنید و “Data Recovery” را انتخاب نمایید.
 2. دستگاه اندروید خود رابا استفاده از کابل USB به رایانه متصل کنید.
 3. نوع فایل را انتخاب کنید. این نرم‌افزار، دو گزینه را در اختیار شما قرار می‌دهد: یافتن فایل‌های حذف‌شدهو جستجوی همۀ فایل‌ها. پس از انتخاب موردِ مورد نظر، روی “ادامه” کلیک کنید تا روند بازیابی شروع شود که ممکن است چند دقیقه طول بکشد.
 4. پس از تکمیل فرآیند، نرم‌افزار، پیش‌نمایش داده‌های بازیابی‌شده را به شما نشان می‌دهد. به‌سادگی آنهایی را که می‌خواهید نجات دهید (پیام‌های مستقیم) انتخاب کنید و روی گزینۀ”بازیابی” کلیک کنید. به این ترتیب، پیام‌ها در حافظۀ کامپیوتر ذخیره می‌شوند.

 

4. بازیابی اطلاعات اندروید با بک‌آپ‌گیری، یکی از روش های ریکاوری پیام های دایرکت اینستاگرام

اگر از دستگاه اندرویدی استفاده می‌کنید، مطمئن شوید که به‌طور مداوم از دستگاه خود نسخۀ پشتیبان تهیه کرده و با دنبال‌کردن مراحلی ساده، اطلاعات از جمله چت‌های اینستاگرام را بازیابی کنید.

مرحله 1: برنامۀ تنظیمات دستگاه خود را باز کنید.

مرحله 2: جستجو و روی Google ضربه بزنید و Backup را انتخاب کنید.

مرحله 3: روی Back up now ضربه بزنید.

توصیه می‌شود تلفن خود را طوری تنظیم کنید که به‌صورت خودکار از فایل‌های خود، نسخۀ پشتیبان تهیه کند تا بتوانید پیام های حذف شدۀ اینستاگرام خود را در این فایل‌ها پیدا کنید.

 

5. از گیرندگان بخواهید که این پیام‌ها را فوروارد کنند

اگر هنوز با موفقیت، سابقۀ چت را برای چت‌های ازدست‌رفته یا حذف‌شدۀ خود بازیابی نکرده‌اید، توصیه می‌کنیم از گیرندگان پیام‌ها بخواهید آنها را برای شما فوروارد کنند. اگرچه این راه، به‌عنوان یکی از روش های ریکاوری پیام های دایرکت اینستاگرام، ممکن است ایده‌آل نباشد، اما اغلب، تنها راه برای بازیابی تاریخچۀ چت ازدست‌رفته یا حذف‌شده است.

با هر شانسی، می‌توانید پیام‌های مورد نظر خود را بازیابی کنید و تاریخچۀ چت خود را جمع‌آوری کنید. برای انجام این کار، یک پیام به مخاطبین خود ارسال کنید و از آنها بخواهید هر پیامی را که از شما دارند فوروارد کنند. حتما به آنها اطلاع دهید که نمی‌توانید پیام‌ها را خودتان بازیابی کنید و از کمک آنها قدردانی خواهید کرد.

 

چرا مردم می‌خواهند پیام های پاک شدۀ اینستاگرام را بازیابی کنند؟

دلایل زیادی وجود دارد که چرا افراد، ممکن است به‌دنبال روش های ریکاوری پیام های حذف شده باشند و بخواهند پیام های حذف شدۀ اینستاگرام را بازیابی کنند. برای برخی، ممکن است راهی برای بازیابی خاطرات ازدست‌رفته یا اطلاعات مهمی باشد که به‌طور تصادفی حذف شده‌اند.

برای دیگران، ممکن است راهی برای دسترسی‌به پیام‌های حسابی باشد که حذف‌شده یا غیرقابل‌دسترسی است. این ممکن است راهی برای پی‌گیری فعالیت‌های رسانه‌های اجتماعی و مکالمات خصوصی فرزندان‌شان برای اطمینان از ایمن‌بودن آنها باشد.

در نهایت، دلیل اینکه فردی می‌خواهد از یکی از روش های ریکاوری پیام های دایرکت اینستاگرام استفاده کند، ممکن است شخصی باشد. اما صرف‌نظر از دلیل، راه‌هایی برای انجام آن وجود دارد. با ابزارها و روش‌های مناسب، می‌توان IG DM های حذف‌شده را بازیابی کرد.

 

چگونه پیام های حذف شده را در اینستاگرام ببینیم؟

فرض کنید یک راه حل‌نهایی در مورد روش های ریکاوری پیام های حذف شده می‌خواهید، که بدون‌نقص کار کند و مکالمات حذف‌شدۀ اینستاگرام شما را بازیابی کند. AirDroid Parental Control ، جامع‌ترین برنامه برای همگام‌سازی پیام های حذف شدۀ اینستاگرام شما است.

این برنامه به شما امکان می‌دهد پیام‌های قدیمی خود را بدون ورود به حساب اینستاگرام خود بخوانید. این، تنها ابزار چندمنظورۀ اندروید، رسانه‌های اجتماعی و ردیابی فعالیت‌های کودکان است که فراتر از قابلیت اکثر برنامه‌های دیگر است.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”17883″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]برنامۀ AirDroid Parental Control  به والدین این امکان را می‌دهد که چت‌های اینستاگرام فرزندان خود را زیر نظر داشته باشند و اطمینان حاصل کنند که آنها درگیر آزار و اذیت سایبری یا مکالمه با کاربران مشکوک نیستند.

در این روش از روش های ریکاوری پیام های دایرکت اینستاگرام، این برنامه همچنین، طیف گسترده‌ای از ویژگی‌ها را ارائه می‌دهد که می‌تواند برای نیازهای هر خانواده سفارشی شود. از جمله، هشدارهای فوری در صورت بروز مشکل، ردیابی موقعیت مکانی بی‌درنگ، جفت‌سازی بی‌سیم و مشاهدۀ فعالیت‌های آنلاین.

این نرم‌افزار را می‌توانید از فروشگاه Play یا App Store  دریافت کنید و آن را بر روی دستگاه خود نصب کنید. بعد از راه‌اندازی، شما را به صفحۀ ثبت‌نام هدایت می‌کند. یک حساب کاربری ایجاد کنید و سپس وارد شوید.در مرحلۀ بعد،AirDroid Kids  باید بر روی تلفن موردنظر نصب شود.

برخی از تنظیمات لازم را پیکربندی کنید و اطلاعات دقیق را اضافه کنید. کد جفت‌شدن را برای اتصال دستگاه وارد کنید. پس از همگام‌سازی پیام‌ها با  AirDroid Parental Control، می‌توانید مکالمات پنهان، ناپدیدشده و حتی حذف شدۀ اینستاگرام را مشاهده کنید.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”17884″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

چگونه می‌توانم از یک چت حذف شده در اینستاگرام بکاپ بگیرم؟

هیچ‌چیز بدتر از حذف تصادفی پیام‌ها از چت شما نیست. اگر به‌طور تصادفی پیام‌های مهم را حذف کردید، نگران نباشید. یک تکنیک عالی وجود دارد که می‌توانید برای بازیابی تاریخچۀ چت خود از آن استفاده کنید.

اگر می‌خواهید با استفاده از یکی از روش های ریکاوری پیام های حذف شده، کار را به‌نحو احسن انجام دهید، در یک مرورگر وب، وارد حساب اینستاگرام خود شوید و مراحل زیر را دنبال کنید:

مرحله 1: روی آواتار نمایه خود کلیک کرده و تنظیمات را انتخاب کنید.

مرحله 2: گزینه‌ای به‌نام “حریم خصوصی و امنیت” وجود دارد.

مرحله 3: به گزینه “Data Download”> Request download بروید.

مرحله 4: ایمیل خود را وارد کنید و “Information Format” را وارد کنید و Next را انتخاب کنید. برای تایید، باید رمز ورود خود را وارد کنید و روی “Request Download” ضربه بزنید.

به محض تکمیل دانلود، ایمیلی حاوی اطلاعات حساب خود، از جمله مکالمات انتخاب‌شده، دریافت خواهید کرد. بلافاصله فایل را دانلود کنید؛ در غیر این‌صورت، پیوند ممکن است منقضی شود و ممکن است دوباره داده‌ها را از دست بدهید.

 

در نهایت…

می‌دانید که یکی از باورنکردنی‌ترین چیزها در مورد اینستاگرام، ارتباط آنلاین با دوستان و پی‌گیری زندگی یکدیگر است. احتمالاً با خواندن این نوشتار که در مورد روش های ریکاوری پیام های دایرکت اینستاگرام است، رایج‌ترین مشکل اطرافیان شما که با آن مواجه هستند، این است که به‌طور ناگهانی، پیام‌ها از چت اینستاگرام‌شان حذف می‌شود و می‌خواهند آن‌ها را پس بگیرند.

آیا شما هم به‌طور تصادفی یا ناخواسته، پیام های دایرکت اینستاگرام را حذف کرده‌اید؟ در این مواقع، کاربران می‌توانند از روش های ریکاوری پیام های حذف شده، که در این مقاله از آن‌ها گفته شد، استفاده کنند.

 

سوالات متداول در مورد روش های ریکاوری پیام های حذف شده در اینستاگرام

 

 1. آیا واقعاً می‌توانم DM های حذف شده اینستاگرام را بازیابی کنم؟

بله، اگر به‌طور مداوم، از دستگاه خود نسخۀ پشتیبان تهیه کنید، امکان بازیابی مکالمات حذف شده اینستاگرام وجود دارد. این‌طوری، دیگر نیاز به انجام روش های ریکاوری پیام های دایرکت اینستاگرام ندارید.

 

 1. اینستاگرام پیام های پاک شده را چه‌مدت نگه می‌دارد؟

اینستاگرام ادعا می‌کند که پیام های حذف شده را تا 30 روز نگه می‌دارد.

 

 1. چرا مکالمه چت من در اینستاگرام ناپدید شد؟

اگر متوجه شدید مکالمه DM شما در اینستاگرام ناپدید شده است، قبل از آن‌که به‌سراغ روش های ریکاوری پیام های حذف شده بروید، ابتدا پیام‌های خود را بررسی کنید. اگر مکالمه در آنجا نباشد، احتمالاً حذف شده یا بایگانی شده است. احتمال دیگر این است که این مکالمه، به‌وسیلۀ اینستاگرام ریپورت و حذف شده باشد.

 

 1. چگونه به آرشیو شخصی در اینستاگرام نگاه می‌کنید؟

در حال حاضر، مشاهدۀ آرشیو شخص دیگری در اینستاگرام امکان‌پذیر نیست.

 

 1. چگونه می‌توانم تاریخچۀ چت اینستاگرام خود را دانلود کنم؟

شما می‌توانید تاریخچۀ چت اینستاگرام خود را دانلود کنید. تنظیمات و بعد، حریم خصوصی و امنیت را باز کنید. به گزینه‌ای به‌نام “دانلود داده” بروید و به‌محض اینکه هویت خود را تأیید کردید، روی درخواست دانلود کلیک کنید. به این‌ترتیب، می‌توانید یک ایمیل حاوی اطلاعات حساب و سابقۀ چت خود را دریافت کنید. در همین مقالۀ “روش های ریکاوری پیام های حذف شده” هم، به این موضوع پرداختیم.

 

 1. آیا پیام‌های اینستاگرام برای همیشه حذف می‌شوند؟

در صورتی که به‌طور منظم از دستگاه خود، نسخۀ پشتیبان تهیه نکرده باشید و نتوانستید پیام مورد نظر خود را پیدا کنید، به‌احتمال زیاد آن پیام برای همیشه حذف شده است.

 

 1. چگونه می‌توان پیام‌های اینستاگرام را از هر دو طرف به‌طور دائم حذف کرد؟

برای لغو ارسال پیام، روی پیام کلیک کرده و نگه دارید و از منوی باز شده بر روی “Usend” ضربه بزنید. پیام شما از هر دو طرف حذف می‌شود و بنابراین، شخصی که آن را برای او ارسال کرده‌اید نمی‌تواند آن را ببیند.

 

 1. آیا چت‌های حذف شده اینستاگرام به‌وسیلۀ پلیس قابل‌بازیابی است؟

بله، اگر اداره پلیس حکم بازرسی داشته باشد، می‌‌تواند از ابزارها و کارشناسان پیشرفته برای بازیابی چت های حذف شدۀ اینستاگرام استفاده کند. آن‌ها به همۀ روش های ریکاوری پیام های دایرکت اینستاگرام آگاه هستند.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به مشاوره فنی یا جلسه خصوصی با تیم آنالیز معین فرجی نیاز دارید ؟

به مشاوره فنی یا جلسه خصوصی با تیم آنالیز معین فرجی نیاز دارید ؟

مطالب اخیر