آواتار اینستاگرام چیست؟ نحوه ساخت آن

به اشتراک گذاری

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”17495″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]ابزار جدیدی که این روز‌ها به نام آواتار اینستاگرام Avatar Instagram مورد توجه کاربران قرار گرفته است، ابتدا در ژوئن سال 2020 توسط شرکت فیسبوک Facebook به نام آواتار‌های سه بعدی به پلتفرم فیسبوک اضافه شد.

در ادامه این شرکت این قابلیت را برای استفاده کاربران اینستاگرام در کنار امکانات دیگر به این رسانه بسیار محبوب اضافه نمود.

در این مقاله به دنبال سلسله مقالات آموزش اینستاگرام حرفه‌ای، هدف ما معرفی آواتار اینستاگرام، نحوه استفاده و ساخت سفارشی آواتار اینستاگرام است. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

نحوه ساخت آواتار اینستاگرام

 1. در ابتدا لازم است که نسخه پلتفرم اینستاگرام خود را به ورژن نهایی بروزرسانی کنید.
 2. پس از آن، وارد اینستاگرام شده و به قسمت پروفایل اینستاگرام خود بروید و علامت سه خط در بالا گوشه سمت راست را تاچ نمایید.
 3. از منوی مشخص شده گزینه Setting تنظیمات را انتخاب کنید تا به صفحه مورد نظر هدایت شوید.
 4. پس از آن بر روی گزینه Account تاچ نموده و در ادامه از منوی مشخص شده، ساخت آواتار اینستاگرام Avatar را انتخاب کنید تا به قسمت تنظیمات آواتار اینستاگرام وارد شوید.
 5. در این مرحله شما به صفحه تنظیمات آواتار اینستاگرام وارد شده‌اید و می‌توانید نسبت به شخصی‌سازی طرح آواتار خود با استفاده از نمونه‌های بیت‌موجی که در اختیار شما قرار داده شده است، فرایند ساخت آواتار را ادامه دهید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”17496″ img_size=”large”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]می‌توانید نوع مو، رنگ پوست، حالت صورت، مدل چشم‌ها و ابروها، نوع عینک، مدل بینی و موهای صورت، مدل دهان و نوع آناتومی بدن را با کاربری از امکانات و تنظیماتی که در دسترس شما قرار دارد را بر اساس سلیقه و نظر خود انتخاب و اعمال نمایید.

حتی می‌توانید نوع لباس و رنگ لباس، مدل و رنگ کلاه و حتی سوراخ کردن گوش و یا استفاده از سمعک را هم با توجه به تنظیماتی که در اختیار شما است، تغییر داده و اعمال نمایید.

البته لازم به ذکر است که پلتفرم اینستاگرام در کنار تنظیماتی که برای شما اختصاص داده است، قالب‌های مختلفی را نیز برای شروع به شما معرفی خواهد کرد. تا بتوانید با آگاهی و داشتن یک رابط کاربری بهتری فرایند ساخت آواتار اینستاگرام را انجام دهید.

 1. پس از سفارشی سازی و انتخاب آواتار خود، بر روی گزینه Done که در بالا سمت راست وجود دارد تاچ نمایید. با این کار موجبات Save Changes ذخیره تغییرات انجام شده را فراهم کرده اید و آواتار طراحی شده شما در تنظیمات اینستاگرام ذخیره سازی خواهد شد.

چگونه آواتار اینستاگرام خود را در استوری به اشتراک بگذاریم

حالا که با نحوه ساخت آواتار اینستاگرام آشنا شدید، شاید بخواهید از این قابلیت در اشتراک استوری‌های خود نیز استفاده کنید. در ادامه شما با نحوه اشتراک گذاری آواتار‌های طراحی شده در استوری آشنا خواهید شد.

 • در گام اول، به قسمت ساخت استوری در رسانه اینستاگرام وارد شوید و بر روی نماد استیکر که در گوشه سمت راست بالا در کنار دیگر قابلیت‌های استیکر قرار دارد تاچ نمایید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”17498″ img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

 • در گام دوم در بین گزینه های مشخص شده نماد آواتار را انتخاب کنید تا به صفحه آواتارهای طراحی شده هدایت شوید.
 • در گام سوم پس از انتخاب آواتار مورد نظر، آن را بر روی صفحه ساخت استوری قرار دهید و نسبت به جایگذاری با در نظر گرفتن سلیقه خود، فرایند ساخت استوری را دنبال نمایید.

آیا می‌توان ایموجی‌های آواتار اینستاگرام را در DM به اشتراک گذاشت؟

استفاده از ایموجی آواتار اینستاگرام با توجه به اینکه بر اساس سلیقه و نظر شما می‌تواند طراحی شود، ابزار مناسبی است که بتوانید به واسطه آن با فالوور‌های خود در ارتباط باشید. از جمله امکاناتی که می‌توانید با استفاده از ایموجی آواتار شرایط کیفیت ارتباط با ما مخاطبین را افزایش دهید، محیط دایرکت در رسانه اینستاگرام است.

 • برای این کار به قسمت دایرکت‌ها مراجعه کنید و بر روی نماد استیکر که در گوشه سمت راست در کنار کادر متنی قرار دارد تاچ نمایید.
 • پس از آن، نماد آواتار برای شما نمایش داده خواهد شد، آن را انتخاب کنید و در ادامه ایموجی مورد نظر را برگزینید و پیام خود را برای مخاطب مورد نظر ارسال کنید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”17497″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

آیا می‌توان ماهیت آواتار‌های طراحی شده را تغییر داد؟

شاید شما بر اساس دلایلی بخواهید آواتار طراحی شده را تغییر دهید، موارد جدیدی را به آن اضافه کنید و یا مواردی را از آواتار‌های طراحی شده حذف نمایید. اصلا شاید پس از مدتی جذابیت آواتار‌های طراحی شده برای شما کم‌رنگ شود و بخواهید نسبت به تغییر در آن‌ها اقدام کنید. اینستاگرام این امکان را برای کاربران خود فراهم کرده است. برای انجام این کار مراحل زیر را دنبال نمایید.

 • در ابتدا مانند فرایند‌های قبلی به قسمت تنظیمات آواتار وارد شوید.
 • پس از آن، آواتار مورد نظر را به جهت اعمال تغییر انتخاب نمایید.
 • در این مرحله پس از انتخابات آواتار، با استفاده از آپشن‌ها و متغیرهایی که در اختیار دارید نسبت به تغییر در ظاهر ایموجی آواتار مد نظر اقدام نمایید.
 • پس از اعمال تغییرات با استفاده از گزینه Save فرایند را ذخیره کنید.

پاسخ به سوالات متداول در زمینه استفاده از آواتار اینستاگرام

آیا می توان در زمان React ری‌اکت به استوری‌، از آواتار‌های طراحی شده استفاده نمود؟

با توجه به اینکه یکی دیگر از راه‌کارهای ارتباطی مهم که می‌تواند مورد استفاده کاربران رسانه اینستاگرام باشد‌، پاسخ سریع به استوری‌های دیگر فالوورها یا هما ری‌اکت کردن است. در این خصوص شما می‌توانید پس از مشاهده استوری، صفحه را به بالا کشیده و به واسطه استیکر‌های موجود به اصطلاح پیام خود را برای آن استوری ری‌اکت کنید.

زمانی که دسترسی شما به استیکر‌های موجود فراهم شود، با توجه به اینکه در مراحل قبل آواتار طراحی شده را در بین ایموجی‌ها لحاظ نموده‌اید، می‌توانید این کار را به واسطه آواتار طراحی شده خود انجام دهید و سریع پیام خود را به استوری ری‌اکت نمایید.

آیا می‌توان چندین آواتار را طراحی کرد؟

به منظور امکاناتی که رسانه اینستاگرام در اختیار کاربران برای طراحی آواتار قرار داده است، محدودیتی برای طراحی و ساخت آواتار وجود ندارد. بر این اساس کاربران می‌توانند در این پلتفرم نسبت به طراحی و استفاده از آواتار‌های مختلف اقدام نمایند.

برای این کار طبق دستورالعمل‌های گفته شده، مراحل را به ترتیب طی نمایید و شرایط را برای طراحی آواتار جدید فراهم آورید.

با استفاده از این امکان به راحتی می‌توانید استیکر‌های متنوعی را در قسمت آواتار اینستاگرام بر اساس موقعیت‌های متفاوتی که وجود دارد طراحی نمایید. پیشنهاد ما به شما طراحی آواتار جذاب است تا بتوانید بخش مهمی از پیام خود را با استفاده از ایموجی‌های آواتار، به مخاطب انتقال دهید. این کار می‌تواند در نحوه ارتباط شما با مخاطبین فوق‌العاده تاثیرگذار باشد.

چرا برای برخی از کاربران، قابلیت استفاده از آواتار فراهم نیست؟

شاید شما پس از مطالعه این مقاله و آشنایی با امکانات طراحی آواتار اینستاگرام، پس از اینکه به هدف طراحی آواتار به رسانه اینستاگرام مراجعه نمایید، در قسمت مشخص شده گزینه‌ای با نام آواتار را مشاهده نکنید.

برای رفع این مشکل ما دو راه را به شما پیشنهاد می کنیم.

در ابتدا ورژن اینستاگرام خود را بررسی نمایید.

 • برای این کار می‌توانید به برنامه پلی‌استور Play Store یا هر برنامه دیگری که نصب اپلیکیشن اینستاگرام را برای شما فراهم می‌آورد مراجعه کنید.
 • پس از جستجو نام اینستاگرام Instagram، توجه کنید که گزینه فعال‌سازی Install برای شما نمایش داده شده است یا بروزرسانی Update.
 • اگر گزینه به روز رسانی را مشاهده کردید، نسبت به ارتقاء ورژن اپلیکیشن اینستاگرام اقدام نمایید.
 • اما اگر پس از به روز رسانی باز‌هم گزینه آواتار را در قسمت تنظیمات مشاهده نکردید، پیشنهاد دوم ما را دنبال نمایید.

شاید امکان طراحی و استفاده از آواتار برای اینستاگرام شما فعال نباشد

از آنجایی که آپشن آواتار به عنوان یک ابزار جدید به تازگی در اینستاگرام اضافه شده است، این امکان وجود دارد که رسانه اینستاگرام به طور کامل استفاده از این ابزار را برای تمامی کاربران خود فعال نکرده باشد. به همین خاطر لازم است که نسبت به اضافه نمودن این قابلیت به برنامه اینستاگرام خود کمی شکیبا باشید.

در نتیجه…

آواتار اینستاگرام قابلیت جدیدی است که این روزها در کنار دیگر امکانات و تنظیمات رسانه اینستاگرام قرار داده شده است. این قابلیت می‌تواند برای کاربران رسانه اینستاگرام، شرایط ارتباط بهتر و با کیفیت‌تر را با دیگر کاربران فراهم آورد. استفاده از استیکرهای متنوع در چت‌ها و دیگر محیط‌ها که شباهت زیادی با ظاهر شما دارند و حتی نوع لباس پوشیدن شما را برای مخاطب تداعی می‌کنند، می‌تواند بسیار جذاب باشد.

قابلیت آواتار اینستاگرام به کاربران اینستاگرام این امکان را می‌دهد که بتوانند به راحتی نسبت به طراحی شخصیت خود به واسطه الگوهای بیت‌موجی شخصیت مجازی خود را طراحی و استفاده نمایند.

کاربران می‌توانند با استفاده از آواتار های شخصی سازی شده، در شرایطی بهتر احساسات خود را به دیگر مخاطبین خود انتقال دهند.

 [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

8 پاسخ

 1. بنظرم یکی از باحال ترین کارای اینستاگرامه، ولی خب با باگ های اخیرش دیوونه مون کرده هر چی میذاریم پاک میشه…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به مشاوره فنی یا جلسه خصوصی با تیم آنالیز معین فرجی نیاز دارید ؟

به مشاوره فنی یا جلسه خصوصی با تیم آنالیز معین فرجی نیاز دارید ؟

مطالب اخیر