روش های بالا بردن کیفیت پست و استوری اینستاگرام

به اشتراک گذاری

بالا بردن کیفیت پست و استوری اینستاگرام برای هر اینستاگرامری اهمیت دارد؛ آن هم چه اهمیتی! کافیست خودتان در این رسانۀ اجتماعی فعالیت داشته و یا در اطراف خود، بلاگری داشته باشید؛ آن موقع است که بسیار، به اهمیت اکانت خود و حداکثر کیفیت عکس در اینستاگرام پی می‌برید.

در این مقاله از آموزش اینستاگرام تخصصی می‌خواهیم بگوییم که علت کاهش کیفیت پست اینستاگرام شما چه می‌تواند باشد و چطور می‌توان به بالا بردن کیفیت پست و استوری اینستاگرام کمک کرد.

راهکارهایی برای بهبود استوری اینستاگرام

هیچ فرمول جادویی برای بهبود وضوح استوری‌های ما وجود ندارد، و نه روشی که بتوانیم از بیرون به آن روی بیاوریم. تنها کاری که ما می‌توانیم انجام دهیم، این است که قبلاً در ترمینال اندروید به صورت بومی داریم، بقیه به این بستگی دارد که آیا اینستاگرام تصمیم دارد منابعی را در این مورد قرار دهد یا خیر.

با استفاده از برنامه دوربین اصلی…

این یک جزئیات واضح است که بسیاری از مردم آن را از دست می‌دهند. استفاده از دوربین بومی چندین مزیت برای آپلود محتوایی با وضوح بالاتر ارائه می‌دهد. از جمله، چون معمولاً شامل گزینه‌هایی مانند HDR + و ضبط ویدیو با سرعت 60 فریم بر ثانیه، با حداکثر کیفیت عکس در اینستاگرم است، چیزی که برنامه اینستا ارائه نمی‌دهد، حتی بسته نمی‌شود.

همان‌طور که بسیاری از شما که در مورد بالا بردن کیفیت پست و استوری اینستاگرام سوال دارید، می‌دانید، این پلتفرم از یک کمپرسور برای کاهش حجم محتوا و سرعت بخشیدن به آپلود آن در شبکه استفاده می‌کند، به طوری که به پیکسل‌هایی از بین می‌رود.

این چیزی است که تقریباً از زمانی که اینستاگرام این قالب از انتشارات را راه‌اندازی کرد و اندازۀ تصاویر را در 640 × 640 تغییر اندازه داد، بسیار کم، راه درازی را طی کرد. توسعه‌دهندگان بر این واقعیت هستند که سرورها می‌توانند به روشی چابک‌تر کار کنند، چیزی که درک نمی‌شود، این است که فقط در سیستم عامل اندروید اتفاق می‌افتد.بنابراین، سازگارترین و ساده‌ترین راه حل، گرفتن عکس و فیلم یا از برنامۀ پیش‌فرض گوشی تلفن همراه هوشمند است. در ادامه، به اینستاگرام رفتیم تا تصویر را از گالری آپلود کنیم و بلافاصله آن را منتشر کنیم. با این وجود، گنجاندن فایل‌های چندرسانه‌ای، مانند GIF می‌تواند هم‌چنان بر کیفیت محتوا تأثیر بگذارد.

بنابراین، می‌توانیم کل فرآیند ویرایش را قبل از آپلود آن در پلتفرم انجام دهیم. در صورت امکان، آنها را در حالت عمودی انجام دهید، چون در تغییر اندازه، تأثیر کم‌تری نسبت به اینستاگرام خواهد داشت. عناصری مانند کوچک کردن اندازۀ تصویر، مدت زمان ویدیو یا گنجاندن یک تصویر روی هم‌دیگر، با حداکثر کیفیت عکس در اینستاگرام، کاملاً از گالری دستگاه قابل ویرایش هستند. برای فایل‌های GIF گزینه‌هایی در فروشگاه برای دانلود ویدیو و قرار دادن آن در تصویر یا ویدیویی که می‌خواهیم آپلود کنیم، وجود دارد.

یا اگر ترجیح می دهید، دوربین گوگل…

گزینۀ دوم، اگر گزینه‌های پیشرفته‌تری را بخواهیم، همیشه، دوربین گوگل به عنوان جایگزین وجود خواهد داشت. البته تا زمانی که گوشی هوشمند دارای پردازندۀ کوالکام اسنپدراگون باشد، هر تراشه‌ای که سازندۀ آمریکایی نباشد، با این اپلیکیشن سازگار نخواهد بود.

با آن امکان گرفتن عکس‌های HDR + با کنترل دستی، دید در شب، زمین بازی برای افزودن جلوه‌های واقعیت افزوده و حالت Do Not Disturb وجود خواهد داشت. ویژگی‌هایی که همۀ دوربین‌های گوشی‌های هوشمند به صورت بومی از آن‌ها پشتیبانی نمی‌کنند.

حداکثر کیفیت عکس در اینستاگرام

به طور پیش فرض، اینستاگرام محتوای شما را با کیفیت نسبتا خوب در پلتفرم خود آپلود می‌کند. اما، تعجب خواهید کرد که بدانید یک سوئیچ ضامن در اعماق منوی تنظیمات پنهان شده است که به شما امکان می‌دهد آپلودهای با کیفیت بالاتر را فعال کنید. فعال کردن این گزینه، به سرعت، داده‌های شما را از بین می‌برد، اما می‌توانید مطمئن باشید که هر چیزی که در شبکه آپلود می‌کنید با حداکثر کیفیت عکس در اینستاگرام خواهد بود.

دلایل پست‌های بی‌کیفیت در اینستاگرام

شاید با خود بگویید، چرا عکس‌های اینستاگرام من بی‌کیفیت هستند؟ چه احساس می‌کنید که عکس‌هایتان به‌طور تصادفی با کیفیت پایین می‌آیند یا اگر این اتفاق برای هر چیزی که آپلود می‌کنید، رخ می‌دهد، در واقع یک دلیل بسیار خاص وجود دارد که یک عکس در اینستاگرام با کیفیت پایین به نظر می‌رسد اما در کامپیوتر یا تلفن شما با کیفیت است – اینستاگرام، عکس‌ها را بالاتر از ابعاد خاصی فشرده می‌کند.

این، بدان معنی است که اندازۀ عکس شما به اجبار برای مطابقت با استانداردهای آنها تغییر می‌کند، که همیشه نتایج چاپلوس‌کننده‌ای ندارد.

این، مهم نیست که از چه چیزی برای آپلود عکس استفاده می‌کنید، خواه تلفن یا کامپیوتر شما باشد، بنابراین اجتناب‌ناپذیر است؛ مگر اینکه به اصول خاصی پایبند باشید.

علت کاهش کیفیت پست اینستاگرام

برخی از رایج‌ترین دلایل پست‌های با کیفیت پایین اینستاگرام عبارتند از:

دلیل شماره 1: حداکثر وضوح

اندازۀ تصویر اینستاگرام برای انواع پست‌ها ثابت است. پست‌های مربعی 1:1 با پیکسل، و پست‌های 1350 xپیکسل، پست‌های عمودی 4:5 با 1080 1080 x1080 هستند و پست‌های Landscape 1.91:1 با 1080×566 پیکسل هستند. اگر از این راهنمای اندازه استفاده نمی‌کنید و از فایل‌های بزرگتر استفاده نمی‌کنید، اینستاگرام به احتمال زیاد کیفیت پست‌های شما را پایین می‌آورد.

دلیل شماره 2: فرمت فایل

فرمت تصویر یا ویدئو هم، در تعیین کیفیت پست شما نقش دارد. اگر به فکر پست گذاشتن در اینستاگرام بدون افت کیفیت هستید، ممکن است به تغییر فرمت فایل فکر کنید. برای رفع علت کاهش کیفیت پست اینستاگرام، بدانید که JPEG، فرمت ترجیحی برای اینستاگرام است. اگر تصاویر را با فرمت PNG، BITMAP یا هر فرمت دیگری آپلود کنید، کیفیت پست‌های خود را از دست خواهید داد.

دلیل شماره 3: زمان بارگذاری

اینستاگرام، میلیون‌ها کاربر دارد که هر روز ساعت‌ها از این برنامه استفاده می‌کنند. باید روی کاهش زمان بارگذاری برنامه کار کند تا کاربران همیشه خوشحال بمانند. اگر دو دلیل اول باعث مشکل زمان بارگذاری شود، اینستاگرام از الگوریتمی پیروی می‌کند تا کیفیت پست‌ها را کاهش دهد و تجربۀ کاربری را در اولویت قرار دهد.

3 راه برای بالا بردن کیفیت پست و استوری اینستاگرام

چند راه مختلف وجود دارد که می‌توانید از فشرده شدن عکس‌های خود به وسیلۀ اینستاگرام جلوگیری کنید. در اینجا نحوۀ انجام آن آمده است.

1. الزامات اینستاگرام را درک کنید

اگر عکس‌های خود را در محدودیت‌های اینستاگرام نگه دارید، می‌توانید کیفیت را کنترل کنید و نگران تغییر اندازۀ آنها به وسیلۀ برنامه نباشید.

این دستورالعمل‌هایی است که اینستاگرام برای آپلود عکس و با بالا بردن کیفیت پست و استوری اینستاگرام منتشر کرده است:

  • از جدیدترین نسخۀ برنامه اینستاگرام استفاده کنید.
  • عکسی با نسبت تصویر بین 1.91:1 و 4:5 آپلود کنید.
  • یک عکس با حداکثر عرض 1080 پیکسل و حداقل عرض 320 پیکسل بارگذاری کنید.

هر عکسی با پهنای بیشتر از 1080 پیکسل فشرده می‌شود و جزئیات را از دست خواهید داد. عکس‌های کوچک‌تر از ۳۲۰ پیکسل بزرگ می‌شوند که باعث تاری هم می‌شود.

اگر می‌خواهید بدانید که علت کاهش کیفیت پست اینستاگرام، چه هست، بدانید که هر عکسی که الزامات نسبت تصویر را برآورده نکند، به ابعاد قابل قبول برش داده می‌شود.

2. تنظیمات مربوطه را رفع کنید

برخی از کاربران گزارش داده‌اند که در آیفون، ممکن است به‌دلیل تنظیمات خاصی، قبل از آپلود آن در اینستاگرام، به‌طور ناخواسته عکس خود را فشرده‌سازی کنید، به خصوص اگر از iCloud به عنوان راه‌حل اصلی پشتیبان‌گیری از داده‌ها استفاده می‌کنید.

برای رفع این مشکل، تنظیمات آیفون خود را باز کرده و به «دوربین و عکس‌ها» بروید. سپس (در صورت موجود بودن گزینه)، تیک گزینۀ Optimize iPhone Storage را بردارید.

علاوه بر این، اگر از یک سرویس پشتیبان آنلاین، مانند Dropbox یا Google Drive استفاده می‌کنید، بررسی کنید که آیا عکس‌ها به وسیلۀ این سرویس‌ها فشرده نمی‌شوند یا خیر.

3. اندازۀ عکس‌های خود را زودتر از موعد تغییر دهید

اگر از قبل می‌دانید که اندازۀ عکس شما قابل قبول نیست، می‌توانید اندازۀ آن را زودتر تغییر دهید و کیفیت را حفظ کنید. چون علت کاهش کیفیت پست اینستاگرام، از همین اندازه‌اش هم هست.

به عنوان مثال، عکس‌های دوربین DSLR تقریباً مطمئناً کیفیت بالاتری از حد مجاز در اینستاگرام خواهند داشت، بنابراین باید آنها را به نرم‌افزارهایی مانند Photoshop، Lightroom یا GIMP (رایگان) وارد کنید و قبل از آپلود، اندازۀ آنها را خودتان تغییر دهید.

اگر از Lightroom استفاده می‌کنید، می‌توانید یک تنظیم صادرات سفارشی تنظیم کنید که مطمئن شود عکس‌های شما هرگز از 1080 پیکسل تجاوز نکند.

برای عکس‌های پرتره، «تغییر اندازه به تناسب: لبه کوتاه» را انتخاب کنید و پیکسل‌ها را روی ۱۰۸۰ تنظیم کنید. برای عکس‌های منظره، «تغییر اندازه به تناسب: لبه بلند» را انتخاب کنید و در این‌جا هم پیکسل‌ها را روی 1080 تنظیم کنید.

در نهایت…

فرقی نمی‌کند حرفه‌ای باشید که برندی برای بازاریابی دارید، یک تأثیرگذار مشتاق یا فقط یک کاربر معمولی اینستاگرام، قوانین آپلود عکس برای همه یکسان است. و شما ناچارید که به بالا بردن کیفیت پست و استوری اینستاگرام خود بیش از پیش اهمیت دهید.

2 پاسخ

  1. اما خود عکس یا ویدئو هم از اول باید کیفیت قابل قبولی داشته باشه و بعد این نکاتو رعایت کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به مشاوره فنی یا جلسه خصوصی با تیم آنالیز معین فرجی نیاز دارید ؟

به مشاوره فنی یا جلسه خصوصی با تیم آنالیز معین فرجی نیاز دارید ؟

مطالب اخیر