چطور پیج های تبلیغاتی اینستاگرام را حذف کنیم؟

به اشتراک گذاری

حذف تبلیغات اینستاگرام برای کاربران این رسانه پرطرفدار می‌تواند به عنوان یک دغدغه و یک اولویت معرفی شود. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم راه‌حل‌های کاربردی را به هدف حذف پست های پیشنهادی اینستاگرام، به شما کاربران معرفی نماییم.

البته به این نکته مهم نیز توجه داشته باشید، اجرای راه‌کارهای پیشنهاد شده نمی‌تواند شرایط حذف کامل پست های تبلیغاتی در اینستاگرام را فراهم آورد. در این بخش از آموزش اینستاگرام، با ما همراه باشید تا با یکی دیگر از ترفند‌های کاربردی استفاده از اینستاگرام آشنا شوید.

درباره حذف تبلیغات اینستاگرام و اهمیت آن

این‌که چرا کاربران به فکر حذف پست های پیشنهادی اینستاگرام و حذف تبلیغات اینستاگرام هستند کاملا واضح است. رسانه اینستاگرام Instagram محیط بسیار خوبی است برای اینکه بیزینس من‌ها Business mans با توجه به تهیه صفحات متفاوت، نسبت به تبلیغ محصولات خود اقدام کنند. اما برخی از اوقات این تبلیغات حجم وسیعی از فضای اختصاص داده شده به کاربران را اشغال می‌کند. این اتفاق می‌تواند شرایط کاربری در محیط اینستاگرام را برای کاربران سخت نماید. به همین دلیل است که به فکر حذف تبلیغات اینستاگرام خواهند بود.“پیشنهاد مطالعه: انواع تبلیغات در اینستاگرام”

آشنایی با پست های تبلیغاتی اینستاگرام suggested posts

با توجه به قابلیت‌هایی که اینستاگرام برای کاربران خود فراهم نموده است، کاربران می‌توانند با استفاده از پیج خود پست های تبلیغاتی تهیه کنند. در ادامه شرایط برای ارسال این پست‌ها به دیگر کاربران فراهم است. وقتی در رسانه اینستاگرام حضور دارید، حتما پست‌هایی را دیده‌اید که زیر آن‌ها Sponsored یا Ads نوشته شده است. این پست‌ها همان تبلیغات اینستاگرام هستند.

به طور کلی هر زمان این عبارت‌ها را در زیر پیج و یا نام کاربری مشاهده کردید، بدانید که آن صفحه تبلیغاتی بوده و از طرف اینستاگرام به شما پیشنهاد شده است. جالب است که بدانید این تبلیغات توسط اینستاگرام مدیریت می‌شوند و از چارچوب مشخصی برخوردارند. اما اینکه آیا کاربران می‌توانند نسبت به حذف تبلیغات اینستاگرام اقدام کنند مهم است.

یکی از مهمترین فعالیت‌هایی که کاربران در رسانه اینستاگرام انجام می‌دهند، فالو کردن مخاطبین و پیج‌های منتخب است. طبیعتا این صفحه‌ها با توجه به سلیقه و خواسته کاربران انتخاب می‌شوند. الگوریتم‌ها و ربات‌های اینستاگرام بر اساس هوشمندی فوق‌العاده‌ای که دارند، حرکات، فعالیت‌ها و رفتار کاربران را مدام رصد خواهند کرد.“پیشنهاد مطالعه: اینستاگرام مارکتینگ چیست؟”به همین خاطر به منظور شناسایی نوع رفتار کاربران، پروفایل مشخصی را برای آن‌ها تهیه می‌شود. کیفیت و محتوای پروفایل تهیه شده، مطابق با شرایط سلیقه کاربر بر اساس پیج‌های فالو شده تخمین زده خواهد شد.

به همین خاطر در ادامه تبلیغاتی که توسط اینستاگرام ارسال می‌شود، دقیقا مطابق با نظر کاربر خواهد بود. البته شرایط دیگری نیز می‌تواند در انتخاب این تبلیغات موثر باشد. این شرایط به نوع رفتار مخاطبین کاربران بر می‌گردد.

روش‌های کاربردی به هدف حذف پست های پیشنهادی اینستاگرام

اینستاگرام بر اساس سلیقه و رفتار شما در این رسانه، پیج‌های متفاوتی را انتخاب کرده و به صورت پیشنهاد معرفی ‌می‌کند. با توجه به این موضوع، در برخی از شرایط پیج‌های معرفی شده توسط اینستاگرام می‌توانند برای کاربران کاربردی‌تر نیز باشند. اما نکته‌ای که هنوز وجود دارد این است که، به طور کامل حذف تبلیغات اینستاگرام برای کاربران فراهم نشده است.

به همین خاطر بر اساس راهکارهایی که در ادامه مقاله به آن اشاره خواهد شد، می‌توانید شرایط حذف پست های پیشنهادی اینستاگرام و حذف تبلیغات اینستاگرام را برای خود اعمال نمایید. یا حتی می‌توانید به اینستاگرام عدم علاقه‌مندی خود به تبلیغات ارسال شده را معرفی نمایید.

البته با توجه به اخبار جدیدی که از عملکرد رسانه اینستاگرام منتشر شده است، در برخی از کشورها شرایط حذف کردن تبلیغات اینستاگرام فراهم است. در این کشور‌‌‌‌ها این قابلیت به صورت آزمایشی و در مدت زمان تنها 30 روز اجرا شده است. کاربران آن کشور‌ها می‌توانند با انتخاب عبارت Snooze all suggested posts in feed for 30 days، از این امکان برخوردار شوند.

این خبر می‌تواند خوشحال کننده باشد. اما قطعا اینستاگرام با توجه به فیدبک‌های دریافت شده و اعمال فرایند‌های تحلیلی بر روی آن‌ها، تصمیم نهایی را خواهد گرفت. به همین خاطر در صورت تایید کاربردی بودن این قابلیت، برای همه کاربران در تمام کشورها اختصاص داده خواهد شد.[“پیشنهاد مطالعه: آموزش ساخت پیج تبلیغاتی در اینستاگرام”

راهکار اول، بلاک کردن تبلیغات اینستاگرام

روش اولی که می‌توان به هدف حذف پست های پیشنهادی اینستاگرام و حذف تبلیغات اینستاگرام معرفی شود، بلاک کردن پست‌ها و متوقف کردن تبلیغات اینستاگرم است. طبیعتا تبلیغات و پست‌های ارسال شده از اکانتی مشخصی برخوردارند. به همین خاطر بر اساس قابلیت‌هایی که برای کاربران مهیا است، شرایط بلاک کردن اکانت وجود دارد.

روش کار راهکار اول:

به همین منظور پست یا تبلیغ ارسال شده را انتخاب کرده و به محیط پروفایل آن وارد شوید. علامت سه نقطه را انتخاب کرده و در ادامه گزینه بلاک Block را انتخاب نمایید. توجه داشته باشید که این فرآیند باید برای همه تبلیغات ناخوشایندی که برای شما آزار دهنده است تکرار شود.

راهکار دوم، تبلیغات آزار دهنده را به اینستاگرام گزارش کنید

در زمان استفاده از رسانه اینستاگرام هر زمان که پست یا تبلیغ آزاردهنده‌ای برای شما نمایش داده شد، می‌توانید شرایط را به اینستاگرام گزارش دهید. نکته حائز اهمیتی که باید به آن توجه داشته باشید این است که پلتفرم و رسانه اینستاگرام، نسبت به جلب رضایت کاربران اهمیت بسیار زیادی قائل است. به همین خاطر سازوکار‌ها و محدودیت‌های فوق‌العاده‌ای برای کاربری در این رسانه مشخص شده است. بر این اساس کاربر هر زمان نسبت به مشکلی شرایط را گزارش دهد، حتما به آن توجه خواهد کرد.

روش کار راهکار دوم:

به همین منظور به هدف حذف تبلیغات اینستاگرام در زمان مشاهده تبلیغات آزاردهنده، نماد سه نقطه در بالای صفحه اصلی اکانت اینستاگرام خود را انتخاب کنید. پس از نمایش گزینه‌های موجود، عبارت گزارش آگهی Report Ad را انتخاب نمایید. با این کار شرایط معرفی پست یا تبلیغ مد نظر به اینستاگرام فراهم خواهد شد.

پس اجرای این راهکار، پیامی را از اینستاگرام دریافت خواهید کرد. متن پیام به این موضوع اشاره خواهد داشت که از این به بعد، هیچ پیام یا تبلیغی از اکانت معرفی شده و حذف پست های پیشنهادی اینستاگرام برای شما اجرا خواهد شد.

راهکار سوم، اعلام عدم علاقه‌مندی تبلیغ یا پست ارسال شده       

همانطور که مشخص است، پست یا تبلیغ ارسال شده توسط اینستاگرام با توجه به علاقه و سلیقه کاربر انتخاب می‌شود. یعنی اینستاگرام تصور می‌کند شما با توجه به عملکرد و انتخاب‌هایی که داشته‌اید، این تبلیغ شاید برایتان کاربردی باشد. اما شما می‌توانید اعلام کنید که به موضوع این پست علاقه‌مند نیستید. شک نکنید که نظر شما برای اینستاگرام مهم است.

روش کار راهکار سوم:

زمانی که رسانه اینستاگرام را فعال می‌کنید، به طور کلی پست‌ها و تبلیغات ارسال شده در قسمت feed به شما نمایش داده خواهد شد. این محیط را می‌توانید با نماد خانه در پایین اپلیکیشن اینستاگرام بیابید. در بین پست‌ها و تبلیغ‌ها هر زمان که با موردی آزاردهنده مواجه شدید می‌توانید، در ابتدا سه نقطه‌ای که در بالای آن پست مشخص است را انتخاب کنید.

در این حالت برای حذف تبلیغات اینستاگرام, اجرای دو متد انتخاب گزینه not interested و گزینه snooze all suggested posts برای شما مهیا است. با توجه به متداول، در ادامه قادر هستید که شرایط را با انتخاب عبارت not interested پی‌گیری کنید. بر این اساس با انتخاب این گزینه، نظر خود را نسبت به آن پست اعلام خواهید کرد. شما با این کار به اینستاگرام می‌گویید که علاقه‌ای به این موضوعات ندارید. با اجرای این حرکت از این به بعد پست‌های کمتری بر اساس شرایط موجود برای شما ارسال خواهد شد.

اما شاید بخواهید گزینه snooze all suggested posts را انتخاب کنید. با اعلام این نظر به این رسانه خواهید گفت که به طور کل حذف پست های پیشنهادی اینستاگرام را برای شما فراهم آورد.“پیشنهاد مطالعه: تبلیغات اسپانسری اینستاگرام چیست؟”

راهکار چهارم می‌توانید پست یا تبلیغ مدنظر را پنهان کنید

در شرایطی که پست یا تبلیغی بر خلاف علاقه‌ شما از طرف اینستاگرام نمایش داده شد، می‌توانید با این ترفند حذف تبلیغات اینستاگرام را اجرا کنید. به همین خاطر بر اساس قابلیت‌هایی که این رسانه فراهم کرده است، قادر خواهید بود آن پست یا تبلیغ را مخفی سازی کنید.

روش کار راهکار چهارم:

در محیط ارسال پست و تبلیغات اینستاگرام، نماد سه نقطه بالای پست مدنظر را انتخاب کنید. پس از آن در بین گزینه‌های نمایش داده شده، لازم است که گزینه Hide This را انتخاب نمایید. با این کار به صفحه جدیدی منتقل خواهید شد. در این صفحه اینستاگرام از شما سوال خواهد پرسید که دلیل پنهان سازی این پست چیست؟ شما می‌توانید در پاسخ گزینه It’s inappropriate را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه، به اینستاگرام می‌گویید که این پست برای شما نا‌مناسب بوده و حذف تبلیغات اینستاگرام را برایتان اجرا نماید.

راهکار پنجم، تهیه دسته بندی موضوعی برای پست و تبلیغات ارسال شده

اجرای این روش می‌تواند شرایط حذف پست های پیشنهادی اینستاگرام، حذف تبلیغات اینستاگرام و کاهش چشمگیر ارسال پست و تبلیغات را برای شما به دنبال داشته باشد. با این کار اینستاگرام را نسبت به سلیقه و علاقمندی‌های خود راهنمایی خواهید کرد.

روش کار راهکار پنجم:

پس از ورود به اپلیکیشن اینستاگرام، وارد محیط پروفایل خود شوید. در ادامه آیکون سه خط را انتخاب کرده و با توجه به پنجره‌ای که باز می‌شود، گزینه تنظیمات Settings را انتخاب کنید. پس از آن در بین منوی نمایش داده شده، گزینه Ads را برگزینید. در مرحله بعدی لازم است که به هدف انتخاب دسته‌بندی موضوعی، گزینه Ad Topics را انتخاب کنید.

بعد از آن در بین مقادیر اعلام شده تیک تمام سه گزینه Alcohol ،  Parenting و Pets را فعال نمایید. در آخر فرآیند را با انتخاب گزینه Save ذخیره کنید. به همین راحتی فرایند حذف پست های پیشنهادی اینستاگرام برای شما اجرا خواهد شد.

در نهایت…

در این مقاله شما را با پنج راهکار به هدف حذف پست‌های پیشنهادی اینستاگرام و حذف تبلیغات اینستاگرام آشنا شدید. نکته حائز اهمیت این است که این روش و راهکار‌های اعلام شده می‌توانند مقطعی باشد. لذا در دوره‌های متناوب، نسبت به اجرای مجدد فرایند‌های حذف پست‌های پیشنهاد شدۀ اینستاگرام اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به مشاوره فنی یا جلسه خصوصی با تیم آنالیز معین فرجی نیاز دارید ؟

به مشاوره فنی یا جلسه خصوصی با تیم آنالیز معین فرجی نیاز دارید ؟

مطالب اخیر